Sitemizi Yeniden Dizayn Ettik
1 Şubat 2017
Baskıya Hazır Şampiyon Beşiktaş Bayrakları
26 Mayıs 2017

Facebook yeni özellikler eklemeye devam ediyor, bugün itibari ile Video Cover dönemi başladı.

Facebook hatırlayacağınız üzere yakın zamanda profil fotoğrafları için hareketlilik getirmek adına video yükleme seçeneği sunmuştu. Hızını alamayan Facebook ekibi aynı özelliği sayfalar için Kapak Fotoğrafı alanına Video özelliğini getirerek devam etti.

Son araştırmalarında ortaya koyduğu üzere video içerikler ciddi bir şekilde kullanıcılar tarafından daha çok ilgi görmeye başladı. Facebook bu video trendine en çok önem veren ve uyum sağlayan sitelerin başında geliyor. Neredeyse her güncellemesinde video içerikler üzerinde iyileştirmeler ve yeni özellikler sunan Facebook sayfaları da es geçmeyerek Video Cover özelliğini bugün itibari ile kullanıma sundu.

İşin birazda teknik detayına inecek olursak aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere en az 820×312 pixel ölçülerinde ve 20 ile 90 saniye aralığında bir uzunluğa sahip olması gerekiyor yükelenecek videoların.

Özellik henüz tüm kullanıcılara sunulmuş vaziyette değil, yavaş yavaş tüm hesaplarda aktif hale gelecektir. Facebook sunucularına bu video cover özelliği ile ciddi yük bindirecek hiç şüphesiz, yakında vazgeçerlerse şaşmamak gerekir 🙂

Halil İbrahim YÜCE
Yakında buraya birşeyler yazacağım :)

Bir Cevap Yazın