31. Madde, Forum’daki başarının ardından tekrar isabetten başlıyoruz

Felaket

New member
Yeni yaz hiti

Article 31, “Yeni albüm üzerinde çalışıyoruz ve Fedez bu şarkı fikrine sahip olduğunda hemen bizimle aynı fikirdeydi, yolda bir yaz parçamız yoktu” diyor. “Annalisa garanti, Supercalifragili single’ında zaten birlikte çalıştık, onunla tanıştığımda ona asla kötü bir parça yapmadığını söyledim. İtalyan popunda bu yeri hak ediyor, popun ne olduğunu biliyor ve yapmıyor” Bazen retorik olduğu ortaya çıkan bir taahhütle bunu haklı çıkarmaya çalışmayın: belirli numaralara başvurmadan çok iyidir…”, Axe’in altını çiziyor.

Tükenmiş forumda yaşıyorum

Assago Forum’daki dört canlı gösteri, Articolo 31’in şarkılarıyla iki buçuk saat süren bir hikayeydi. Beklentilerin ötesine geçen bir başarı, öyle ki J-Ax başlangıçta Fabrique’de bir tarih duyurmayı düşündü. Milan: “Sanremo öncesi birleşmeden sonra ‘demokrasi’yi denemeye, daha doğrusu işleri mantıklı bir şekilde yapmaya ve dolayısıyla kendime güvenmeye ve güvenmeye karar verdim. Sonuç olağanüstüydü, büyük bir sevgi dalgası vardı, sellere ve bloke trenlere rağmen İtalya’nın her yerinden taraftarlar geldi ve onlar için elimizden gelenin en iyisini yaptık.”

J-Ax, Fedez ve Jad arasındaki ilişki

J-Ax’in geçmişin uyumunu yeniden keşfettiği Fedez de sahneye çıktı: “Jad’le tartıştığımda 31. büyük bir aşk anı yaşıyorum, hepsini söyleyebilirim, hayatımın hayalini de gerçekleştirdim, Chiara Ferragni’ye Jad ile selfie çektirdim, şimdi o çok moda, onu bir ikon olarak lanse etmek istiyorum, onlar da koydular direklerin altındaki küçük kalpler, resmen çoklu evrendeyiz”.

883 ile paralellik

31. Madde nasıl düştüğünüzün ve tekrar ayağa kalktığınızın bir örneğidir, çünkü sonunda, J-Ax’in işaret etmeyi sevdiği gibi, en büyük şans başarısızlığa uğramaktı: “Başarılı olduğunuzda ve bu kadar, dünya vizyonu bozulur, parçaları hepsini görmeniz gerekir, ancak bu şekilde beceriler kazanabilirsiniz…”. Başta Max Pezzali olmak üzere birçok kişi, 883’ün yolu ile müziğin mazlumları olan 31. Madde arasında bir benzetme görüyor: “Bizim için başarı oradaydı ama kartel bunu kabul etmeyi reddetti, şimdi işler tersine döndü. İtalyan pop bir anlık olumsuz karma, cep telefonlarına girmek için mücadele ediyor, yıllarca ana akım pop, rap’in popülaritesini tanımayı reddetti.Pezzali ile arkadaşız, belki ortak noktamız, ikimizin de alternatif olmamız ama olmadık Alternatif bir dünyadan gelmedik. Biz bir tür getirmedik, kendimize mal ettik. Pezzali taşrayla, biz varoşlarla yaptık”.