“4. evre böbrek kanseriyim”

Felaket

New member
“Kanser nazik bir hastalıktır” – “Kanser çok hafif bir hastalık. Fark edilmeden yıllarca büyüyebiliyor. Özellikle çevresinde çok fazla boşluk olan böbrekte. Bu bende olan bir şey değil, benim olan bir şey. Bu bir suç ortağı. Benim karmaşıklığıma göre, yok edilecek bir düşman değil. Vücuduma, kendime savaş açamam ve açmak istemiyorum. Kanser, özel olmak için ödeyebileceğiniz bedellerden biridir” diye ekliyor Murgia. Ölümü bir adaletsizlik olarak görüp görmediği sorulduğunda yazar şöyle yanıt verir: “Hayır, elli yaşındayım ama on hayat yaşadım. İnsanların büyük çoğunluğunun bir ömür boyu yapmadığı şeyler yaptım. Wish hakkında bilmediğim şeyler bile var. Çok değerli anılarım var”.

“Covid nedeniyle kontrolleri ihmal etmiştim” – Murgia’nın geçmişte bir tümörü vardı: “Akciğerde. Öksürdüm. Kontrol ettim. Çok erken bir aşamadaydı, hemen fark ettik. Harika bir şey. Ama ben seçim kampanyasındaydım. O zaman yapamadım.” ‘Hastayım’ demeyin, muhalifler beni ağrı üzerine spekülasyon yapmakla suçlayacaklardı, taraftarlar bende aradıkları gücü göremeyeceklerdi, ağrımı saklamak zorunda kaldım, başka bir yerde ameliyat olmak zorunda kaldım, beş litre suyu çıkardılar. akciğer. Bu kez kanser böbrekte başlamıştı. Ama Covid yüzünden kontrolleri ihmal etmiştim” dedi.

“Her şeyi hazırladım” – “Bu süre zarfında her şeyi hazırlamam gerekiyor. Bir veda alfabesi yaz. Toplu bir yol hazırlayın. Birçoğu, farkında olmadan uykularında aniden ölmek istediklerini söylüyor. Anneannemin çocukken neden ani ölüme karşı dua okuttuğunu şimdi anlıyorum. Acı silinemez; travma evet Yönetilebilir. Kendiniz ve yakınınızdaki insanlara alışmak için zamana ihtiyacınız var. Sevdiklerinize nasıl selam vereceğinizi ve onların sizi nasıl selamlamasını istediğinizi düşünme zamanı. Yalnız değilim. On kişiyim. Benim queer ailem”, yazarın altını çiziyor.

“Evleniyorum” – Ve sonra duyuru: “Hepimizin birlikte kalabileceği on yataklı bir ev satın aldım; sadece hasta olduğum için ipoteği bana vermedikleri için üzgünüm. İstediğim her şeyi yaptım. Ve şimdi evleniyorum. .Bir erkekle , ama bir kadın da olabilirdi.Birbirimize değer verirken cinsiyeti hiç sorgulamadık.Devlet eninde sonunda kararları veren yasal bir isim isteyecek ama ben sadece bir kişi karar versin diye evlenmiyorum. benim için severim ve sevilirim, roller gerektiğinde üstlenilen maskelerdir.”

Murgia, ölümden korkmadığını ve çok fazla acıya dayanabileceğini söyleyerek sözlerini bitiriyor: “Fakat ben kendimde değilim. Beni sevenler ne yapacağını bilir. Radikallere her zaman yakın olmuşumdur. Marco Cappato’ya”.