4. Suçlayanın İfadesinden Sonra Ghislaine Maxwell Duruşmasında Savcılık Dinleniyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Cuma günü Ghislaine Maxwell’in seks ticareti davasında ifade veren bir kadın, 1996’da 16 yaşındayken Jeffrey Epstein’ın New Mexico çiftliğine yaptığı bir gezi sırasında Bayan Maxwell’in onu soyunmasını ve bir süre için karnının üzerine yatmasını istediğini söyledi. sırt masajı.

Sonra kadın dedi ki, Bayan Maxwell ondan yuvarlanmasını istedi.

42 yaşındaki kadın Annie Farmer, “Çarşafı indirdi ve göğüslerimi açığa çıkardı ve göğsümü ve göğüslerimin üst kısmını ovmaya başladı” dedi. “Şaşırmıştım. Masadan kalkmayı o kadar çok istiyordum ki. ”

Bayan Farmer’ın karşılaşmayla ilgili ifadesi, Manhattan’daki Federal Bölge Mahkemesi’ndeki duruşmanın 10. gününde geldi. İfadesini bitirdikten kısa bir süre sonra, savcılar davayı dinlendirdiklerini söylediler.

Bayan Maxwell, Bay Epstein ile yasadışı seks eylemleri için kızları işe almak ve tımar etmekle suçlandı. Hakkındaki altı suçlamanın tamamından suçlu bulunması halinde 70 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. Suçlamaları reddetti ve avukatları, duruşma Perşembe günü devam ettiğinde bir savunma sunmayı planladıklarını belirtti. Müvekkillerinin tanıklık edip etmeyeceğini söylemediler.

Duruşmada tanıklık yapan dördüncü sanık olan Bayan Farmer’ın ifadesi, savcıların söylediklerine dair kanıt sunmak için son şanslarıydı. , savunmalarını azaltmak için onları cazibe ve parayla kandırmak ve sonra onları cinsel karşılaşmalara itmek.

Savunma için, Bayan Farmer’ın ifadesi, jüri üyelerini, 2019’da hapishanede beklerken ölen Bay Epstein’ın vekili olarak yargılandığına ikna etme umuduyla, Bayan Maxwell’i Bay Epstein’ın iddia edilen eylemlerinden uzaklaştırmaya çalışmak için başka bir fırsat sundu. seks ticareti suçlamasıyla yargılanıyor.

Bayan Farmer, Bayan Maxwell’in davasında tam adı altında ifade veren dört sanıktan ilkiydi.

Daha önce gazetecilere ve mahkemede halka açık bir şekilde konuştu. Bayan Maxwell, Temmuz 2020’de tutuklandıktan sonra, Bayan Farmer, davaya bakan yargıç Alison J. Nathan’a, Bayan Maxwell’in kefaletini reddetmesini isteyen bir açıklama okudu. Bayan Farmer daha sonra, Bayan Maxwell’in gözaltına alınmasını emreden yargıca, “Beni ve diğer sayısız çocuğu ve genç kadını tımar eden ve istismar eden cinsel bir yırtıcıdır” dedi.

Cuma günü, eğitim psikolojisi alanında doktorası olan ve öncelikli olarak terapist olarak çalışan Bayan Farmer, savunma tarafından yapılan yoğun bir çapraz sorgu sırasında net bir şekilde ifade verdi.

Farmer, Bay Epstein’la ilk kez 1995 yılında Noel’den sonra, liseye gittiği Arizona’dan ablası Maria’nın kendisi için çalıştığı New York City’ye uçması için bir uçak bileti aldığında tanıştığını söyledi.

Bayan Farmer, kız kardeşine atıfta bulunarak, “Epstein’ın muhtemelen eğitimim konusunda bana yardım etmekle ilgilendiğini ve bileti satın almasının nedenlerinden birinin de bu olduğunu söylemişti,” dedi.

Annie Farmer, seks ticareti davasında ifade verirken Bayan Maxwell’i gerçek tam adını kullanan ilk suçlayan kişiydi. Kredi. . . The New York Times için Tamir Kalifa

Farmer, Bay Epstein’ı gerçekçi ve konuşması kolay bulduğunu söyledi. “Operadaki Hayalet” için kız kardeşlerin biletlerini aldı ve şoförüne onları tiyatroya götürmesini söyledi.

Başka bir gece, Bayan Farmer, Bay Epstein’ın kız kardeşleri sinemaya götürdüğünü ve aralarına oturduğunu söyledi. Işıklar kapandığında, Bay Epstein’ın parmaklarını birbirine kenetleyerek elini onunkilere doğru uzattığını söyledi. Elini okşadı ve ayağını ve bacağını ovuşturdu, dedi ama ablası ile etkileşime girdiğinde durdu.

“Çok gergin ve endişeliydim,” diye ifade verdi. “Karnım acıkmıştı. ”

Bayan Farmer, olayı Arizona’ya döndükten birkaç hafta sonra yazdığı ve tanık kürsüsünde alıntıları okuduğu bir günlükte anlattı.

“Biraz tuhaftı,” diye yazdı Bayan Farmer, ancak birkaç satır sonra kendini tersine çevirmek için “muhtemelen normal” olduğunu söyledi ve ekledi, “Pekala, önemli olmadığına karar verdim. ”

Jüri için sergilenen Ocak 1996 tarihli el yazısı dergi girişleri, hem New York City’ye aşık olan hem de etkilemeyi umduğu yaşlı bir adamla rahatsız edici bir karşılaşma hakkında çelişkili bir şekilde resmedilen bir gencin resmini çizdi.

“Tuhaf bir şey yapmasını haklı çıkarmaya çalışıyorum gibi geldiğini biliyorum, ama değil” diye yazdı.

Bayan Farmer, ziyaretten sonra kendisi ve Bay Epstein’ın iki veya üç kez telefonda konuştuklarını söyledi. Daha sonra, 1996 baharında, onu Bayan Maxwell ile ilk tanıştığı New Mexico’daki çiftliğine uçurdu.

Bayan Farmer, Bayan Maxwell’in onu gördüğüne şaşırmadığını hatırladı. Bayan Farmer, “İngiliz aksanı vardı, iyi konuşuldu ve kendini iyi ifade etti ve beni coşkuyla karşıladı” dedi.

Bay Epstein ve Bayan Maxwell’in alışverişe çıktığını ve ona bir çift siyah deri kovboy çizmesi aldıklarını söyledi. Ayrıca Bay Epstein’ın bir kez daha ona dokunduğu bir film izlediler.

Bir noktada, çiftliğe döndükten sonra, Bayan Maxwell ona Bay Epstein’a nasıl ayak masajı yapacağını öğrettiğini söyledi. Rahatsız hissetmesine rağmen öyle yaptı, diye ifade verdi. “Ayaklarına dokunmak istemedim” dedi.

Masaj sırasında Bayan Maxwell göğüslerine dokunduğunda da tedirgin ve korkmuş hissettiğini söyledi.

Ghislaine Maxwell Davasını anlayın

<saat/>

Kart 1/5

Bir Epstein sırdaşı. Bir İngiliz medya patronunun kızı ve bir zamanlar New York’un sosyal sahnesinin demirbaşlarından biri olan Ghislaine Maxwell, 2019’da seks kaçakçılığı suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından kendini öldüren Jeffrey Epstein’ın uzun zamandır yol arkadaşıydı.

Deneme. Bayan Maxwell’in merakla beklenen duruşması 29 Kasım 2021’de Manhattan’da başladı. Seks kaçakçılığı davası, Bay Epstein’ın asla almadığını hesaba katarak mahkeme salonu için bir vekil olarak görülüyor.

Ücretler. Maxwell, Bay Epstein ve diğerleriyle cinsel ilişkide bulunmak için 14 yaşında bir kız çocuğu olan küçükleri işe almak ve tımar etmekle suçlanıyor. Reşit olmayanları cinsel suç faaliyetinde bulunmak için nakletmek de dahil olmak üzere altı ayrı suçlamadan yargılanacak.

Savcılığın davası. Savcılar, Bayan Maxwell’in genç kızları Bay Epstein için “damatlık etmek” için psikolojik olarak manipüle ettiğini söylüyor. Tımar kavramı, ona karşı açılan ceza davasının merkezinde yer alıyor.

Savunma. Maxwell’in avukatları, onu suçlayanların güvenilirliğini baltalamaya ve savcıların gerekçelerini sorgulamaya çalıştılar – yargılamaya devam edeceklerini belirttikleri çabalar. Bayan Maxwell, masumiyetini kararlılıkla korumuştur.

Farmer, sabah uyandığında Bay Epstein’ı “sarılmak istediğini söyleyerek odaya bu eğlenceli şekilde daldığını” hatırladığını söyledi. ”

Yatağına sürünerek onun arkasına uzandı, vücudunu onunkine bastırdı, diye ifade verdi. “Kollarını bana doladı ve donmuş hissettim” dedi.

Ona banyoyu kullanması gerektiğini söyleyerek kapıyı kapattı ve kapalı tuttu. “Umarım bu durumun sona ermesi için orada yeterince uzun süre kalmak istediğimi düşündüğümü hatırlıyorum” dedi.

Savcı Lara Pomerantz, Bay Epstein’a sarılmak istemediğini söyleyip söylemediğini sorduğunda, çiftlikte kendini çok izole hissettiği için söylemediğini söyledi.

Bayan Maxwell’in avukatlarından biri olan Laura Menninger çapraz sorguda, Bayan Farmer’ın Bay Epstein ve Bayan Maxwell ile olan deneyimlerini her zaman taciz edici olarak görmemiş olabileceğini öne sürdü. Bayan Menninger, Bayan Farmer’ın bir zamanlar “savcılara ve hükümete” söyleyip söylemediğini sordu, Bay Epstein’ın “sarılışını” doğası gereği cinsel olarak hatırlamadığını söyledi.

Bayan Messenger ayrıca Bayan Farmer’ın Bay Epstein’ın kurbanları için oluşturulan bir tazminat fonuna başvurusuna atıfta bulundu ve Bayan Farmer’ın bir başvuru formunda New York ve New Mexico’da istismara uğradığını belirttiğini belirtti.

“El tutmak cinsel istismar mıdır?” Bayan Menninger sordu.

Bayan Menninger ayrıca, Bayan Farmer’ın, Bayan Maxwell’in göğsüne ve göğüslerinin üst kısmına masaj yaptığına ve tazminat fonuna göğüslerinin “ellenerek yapıldığını” söylediğine dair ifadesine atıfta bulundu. ”

Bayan Farmer, iki tanımı önemli ölçüde farklı görmediğini söyledi.

Savcılar ayrıca Cuma günü Bayan Farmer’ın ifadesini destekleyen iki tanık sundu. 42 yaşındaki eski bir lise erkek arkadaşı David Mulligan, Bayan Farmer’ın 1996 civarında çıkmaya başladıklarında, Bayan Maxwell ve Bay Epstein ile olan karşılaşmalarını, Bayan Maxwell’in masaj sırasında göğüslerine nasıl dokunduğunu da anlattığını söyledi.

Bay Mulligan, “Bana korkulu, garip ve çaresiz hissettiğini söyledi” dedi.

71 yaşındaki Bayan Farmer’ın annesi Janice Swain, 1996 yılında Bayan Farmer’a New Mexico gezisinde neler olduğunu sorduğunda, kızının kaçamak davrandığını ve bunu tartışmayı reddettiğini söyledi.

Bayan Swain, kızının ona “Bu konuda konuşmak istemiyorum ve bunun hayatımı mahvetmesine izin vermeyeceğim” dediğini hatırladı.

Bayan Farmer, yolculuktan sonra Bayan Maxwell ile bir daha hiç konuşmadığını ve okula döndüğünde Bay Epstein ile temasını kaybettiğini söyledi. New Mexico gezisini günlüğünde hiç anlatmadı ve sonraki yıllarda olanları anlamak için mücadele etti.

Bayan Farmer, ifadesinin bir noktasında, jüriye Bay Epstein’ın satın aldığı kovboy çizmelerini neden sakladığını açıklamaya çalıştı. Bir süre için “dolabının arkasına itildiklerini” söyledi, ancak 2006’nın sonlarında Teksas’ta yaşarken fikrini değiştirdi.

Cuma günü hatırladığı gibi, Bayan Farmer kendi kendine, “Onları geri alacağım. ”

Sol yumruğunu tanık kürsüsüne hafifçe vurarak ekledi, “Bu çizmeleri kullanacağım. ”