78 yaşında ilk Palasports’umu yapıyorum

Felaket

New member
Gianni Morandi’nin durmaya niyeti olmadığı çok açık. Mart 2021’de evindeki çalıları ateşe verirken yandığı için şarkıcı, Jovanotti’nin işbirliğiyle bir dizi başarılı single yayınlayarak yeniden başladı, biri yarışmada, diğeri yardımcı şef olarak olmak üzere iki Sanremo Festivaline katıldı. , ve şimdi 2017’den beri ilk kez yeni bir albüm çıkarıyor ve kendisi için Palasports’ta bir tur gibi yeni bir deneyimle karşı karşıya. Ve sonuçta her şey o kazanın olduğu gün doğdu. “Hastanedeydim ve nasıl olduğumu sormak ve beni mutlu etmek için bana bir şarkı göndereceğini söylemek için Jovanotti’yi aradı”. O şarkı tam olarak “L’allegria!” idi, çok başarılı bir single, şimdiye kadar çıkan diğerleri ve daha önce yayınlanmamış dört şarkıyla birlikte artık bu albümde yer buluyor.

Albümde Jovanotti’nin beş şarkısı var.

ile ilişki Jova bu arada o kadar önemli hale geldi ki imzasının albümde hatırı sayılır bir ağırlığı var. Morandi, “O andan itibaren onunla bir işbirliği doğdu, bu da beni onunla takılmaya, ‘Jova Sahil Partisi’nde onunla birçok randevuya çıkmaya yöneltti -” diye devam ediyor Morandi. Sonra Sanremo’ya gitmeyi düşündü ve “Apri tutte le gates” yazdı Sonunda onun beş şarkısı var, aralarında ‘Yaşasın!Albüme “adını veren”. Diğer yayınlanmamış parçalar ise “bu akşam evde oynuyorumşarkıcının düzenlediği 36 konsere bu şarkıyla başladı. Bologna’daki Duse Tiyatrosu 2019-2021 yılları arasında Pandemi nedeniyle zorunlu ara verilmesi ile birlikte,”Bir milyon küçük fırtına“, Federica Camba ve Daniele Coro tarafından yazılan bir balad ve “Yandaki Anna“.

Palasports, San Siro ve Al Bano ve Massimo Ranieri ile gösteri

Ama sonra “Gianni’ye Git Tura GitMorandi, “Şarkıcı olarak hayatımızın en güzel yanı, insanların arasında olmak” diye altını çiziyor. Yaratıcı kısmı sevenler var. Bir şey yazmış olsam bile büyük bir yazar değilim ama her şeyden önce bir tercümanım”. Duse gösterisiyle karşılaştırıldığında tamamen farklı bir şey olacak. çok farklı ses boyutu – diye açıklıyor -. Kapalı stadyumlarda daha zor ama belki bir samimiyet anı da yaratmaya çalışırım.” Ama kapalı stadyumlardan sonra San Siro’da bir randevu hayal etmek bir rüya mı? “Gerçekten hayal edemiyorum, ben Ben bir rock yıldızı değilim – kendini gösteriyor -, bana bu turu hayal etmek için çok fazla geliyor”. Belki de birlikte bir randevu etkinliği olabilir. Al Bano ve Massimo Ranieri Sanremo sergisinin başarısından sonra, şu anda yapılamayan ortak bir projenin doğabileceği görülüyordu. Morandi, “Al Bano beni birkaç gün önce aradı, özür dilerim” diyor. Bana dünyanın çeşitli yerleriyle zaten temas kurduğunu ancak ne yazık ki Ranieri’nin Ekim ayına kadar meşgul olduğunu söyledi. Ona gelecekte bir şeyler yapacağımızdan endişelenmemesini söyledim. , zamanımız var, genciz…”.

Sanremo, kapanmış bir bölüm… belki

Bu yılki başarının ardından Morandi’ye gelecek yıl Amadeus ile birlikte bir tekrar yapmayı düşünüp düşünmediğini sormak kaçınılmaz. “O kadar iyi gitti ki kendinizi tekrar etmek zor ve sonra Amadeus her zaman değişmeyi sever – ancak başka bir olasılığa açılıyor – diye yanıtlıyor. Yarışa gidersem bu bir hipotez olabilir. Bunun için her zaman müsaitim! “.

GİANİ GİT! – GIANNI MORANDI’NİN 2023 TUR TARİHLERİ

10 MART 2023 | RIMINI @ STADIUM RIMINI

12 MART 2023 | MILAN @ MEDIOLANUM FORUM – SATILDI

15 MART 2023 | FLORANSA @ NELSON MANDELA FORUMU

18 MART 2023 | ROMA @ PALAZZO DELLO SPORT

21 MART 2023 | BOLONYA @ UNIPOL ARENA

23 MART 2023 | Torino @ PALA ALPITOUR

25 MART 2023 | ANCONA @ PALAPROMETEO

28 MART 2023 | BARI @ PALAFLORIO

30 MART 2023 | EBOLİ @ PALASELE