Arnold Schwarzenegger nefret suçları ve antisemitizme karşı

Felaket

New member
Eski Kaliforniya valisi, anti-Semitleri ve diğer ırkçı grupları, ayrımcı suçların arttığı son zamanlarda Amerika’da güncel bir konuyu ele alarak nefreti yaymayı bırakmaya ve daha parlak bir yol seçmeye çağırdı.
Avusturya kökenli olan ve Avusturya’da yaşamış olan aktör, kişisel deneyimlerini, geçen sonbaharda Auschwitz’e yaptığı geziyi, babasını ve tanıştığı diğer eski İkinci Dünya Savaşı askerlerini aktararak, “Korkunç bir mazlum tarafından ikna edilmelerine izin verdiler. Onlara, kendilerini sefalete sürükleyen yalanlar söylendi. Hayatlarını iyileştirmenin tek yolunun başkalarının hayatlarını daha da kötüleştirmek olduğu fikrine ikna oldular.”

Ve sonra tekrar: “Nefrete dayalı başarılı bir hareket hiçbir zaman olmadı. Naziler mi? Kaybedenler. Konfederasyon? Kaybedenler Apartheid hareketi? Kaybedenler Ben de kaybeden olmanızı istemiyorum. Zayıf olmanızı istemiyorum. .. “Arnold, o insanlarla konuşma. Onlar buna değmez” diyen tüm arkadaşlarıma rağmen, ne dedikleri umurumda değil. Seni önemsiyorum. Bence sen buna değersin . Kimsenin mükemmel olduğunu bilmiyorum… İnsanların nasıl önyargı ve nefret tuzağına düşebileceğini anlayabiliyorum.”

Schwarzenegger ayrıca, ünlü bir vücut geliştirmeci olarak sancılı eğitim seanslarından edindiği kendi deneyimine atıfta bulunarak, büyümenin hayatın en zor yolculuklarından geçtiğini söyledi.

Ve ısrar etti: “Nefret yolunun şu ya da bu nedenle size mantıklı gelip gelmediğini merak ediyorsanız, hatta kendinizi nefret bayrağına sarıyorsanız, bu yolun nerede bittiğini bilmenizi istiyorum. (. ..) Nefret dolu inançlar yüzünden geleceğini çöpe atan yeterince insan gördüm. Bu yüzden bu yolun sonunda pişmanlıklarını bulmadan önce seninle konuşmak istiyorum. Hala değişmek için bir şans var.”

Schwarzenegger’in siyasi taahhüdü

Mart 2022’de ‘Terminator’ yıldızı, Twitter’da hayranlarına ve Rus askerlerine ‘bilmediklerini’ anlatmak için başka bir yoğun video yayınladı. Sonra o da Vladimir Putin’e dönmüştü: “Bu savaşı siz başlattınız, bu savaşı siz yürütüyorsunuz, bu savaşı durdurabilirsiniz”.
İngilizce ve Kiril altyazılı videodaki aktör ve eski Kaliforniya valisi, kişisel deneyimini anlattı ve Rusya’daki savaşı protesto edenlere “yeni kahramanlarım” diyerek hayranlığını dile getirdi.

Rusya’da da pek çok hayranı tarafından beğenilen Hollywood oyuncusu, Kremlin’in açıklamadıklarını açıkladı. “Hükümet size Ukrayna’yı denazize etmek için bir savaş olduğunu söyledi, bu doğru değil. Ukrayna, Yahudi bir başkanı olan bir ülkedir.” babasının katıldığı dünya şampiyonası.

Videonun yapımcılığını, daha önce aktörle ve Joe Biden ve Barack Obama gibi politikacılarla işbirliği yapan ATTN yapıyor.