“Ben bir günahkarım ama Tanrı bana bir mucize verdi”

Felaket

New member
Sandra Milo, 1970 yılında üçüncü çocuğunun doğumunu şöyle anlatmıştı: “Kızım Azzurra yedi aylık doğdu. Canlı doğdu ve hemen öldü. Öldüğünü ilan ettiler. Bu küçücük yaratığı bir örtüye kapatmışlar, hatırlıyorum. peki” diyor büyük aktris. “Daha sonra bir rahibe gelir, Profesörden bebeği kendisine vermesini isteyen Rahibe Costantina onu kovalar, profesör bebeği ona verene kadar orada kalır. Bir odada, Rahibe Costantina ağızdan ağza canlandırma, kalp masajı uygular. masaj. Ve Anne Maria Pia Mastena’ya dua ediyor. Dua et, dua et ama küçük kız irkiliyor, ağlıyor” diye hatırlıyor. Sonra devam ediyor: “Azzurra üç ay hastanede kalıyor. Her gün onu görmeye gidiyorum: orada çok küçük, kuvözde. Üç ay sonra artık dayanamıyorum, zorunda kalan doktorlara bağırıyorum. onu bana ver 17 kiloydu iyi bir doktor anlamış evet sıra bendeymiş onu bana verdiler 1 yıl hiç ayrılmadım ondan zamanla gözlemledim bırakmaz diye korktum “Yürü, onda bir terslik var. Rahibe Costantina bana ‘merak etme, Tanrı senin için bir mucize yarattı’ dediğini söyledi”.

Federico Fellini ile Aşk

Uzun röportajda Sandra Milo da aşk hikayesinin aşamalarının izini sürüyor. Federico Fellini. İkinci kocasıyla birlikte taşındığı Roma’da buluşurlar. Moris Ergaz ve yönetmenle çıkmaya başlarlar ve Juliet Masina. “Çıkıyoruz. Onlar bizi yemeğe davet ediyor, biz onları. Birbirimize hediyeler veriyoruz” diye hatırlıyor o dönemi. Fellini ile olan hisleri hakkında şöyle açıklıyor: “Federico’ya hemen aşık oluyorum, o değil”, ardından ilk öpücük geliyor. “Cinecittà’da, bir soyunma odasında. Beni öpüyor ve ben bayılıyorum. ‘Ne kadar büyük bir bebek, senin gibi biri, bir öpücük için bayılıyor’ diyor”. Onlarınki çok özel bir ilişki, her zaman gölgelerde yaşadılar: “On yedi yıldır hiç birlikte yatmadık. Gündüzleri, genellikle onun çalışma odasında görüşürdük.” Sonra bir veda geldi: “Hikayenin sonu, duyguların sonu değildi. On yedi yıllık gizli aşktan sonra, her şeyi bırakıp ikimizin Amerika’ya gitmemi teklif etti. Sonradan korkarak ‘hayır’ dedim. tövbe et”.

Sandra Milo’nun çocukluğu

Uzun röportaj sırasında Sandra Milo, aşırı yoksullukla karakterize edilen çocukluğunun da izini sürüyor. “Küçük bir Toskana köyü olan Ruota’da yerlerinden edildik, hiçbir şeyimiz yoktu, gerçekten hiçbir şeyimiz yoktu, yiyecek bile yoktu”, bir anekdotu anımsayarak: “Aşağıda kimsenin hasat etmediği olgun buğday tarlası vardı. Almanlar mayınlı. Birden annem ve iki çocuk annesi daha gitmeye karar veriyorlar. Makasları, çantaları alıp gidiyorlar”.

büyük bir acı

Sandra Milo, 15 yaşındayken ilk kez evlendi. Uzun sürmeyen ve bir çocuğun kaybının dramıyla damgasını vuran bir aşk. “Hamile kalıyorum ama 7. ayda bebeğimi kaybediyorum. Annemin yanına dönüyorum. Uzun süre kendimi kötü hissediyorum, yataktan çıkmıyorum. Morfin veriyorlar”. Kurtulma gücünü bulduğu uzun bir acı dönemi: “Bir bahar günü kalkıp anneannemden bana bir elbise dikmesini istiyorum. Evde bir perdeyi indiriyor ve elbisemi dikiyor”. Ve sonra yeni bir aşk: “Benden büyük bir erkekle nişanlıyım, o otuz yaşında, ben on altı yaşındayım. Beni Milano’ya götürdü ve burada modellik yapıyorum. Daha sonra oyuncu olmak için Roma’ya taşındım. küçük, senin yapamadığın her şeyi yaptım, büyük bir adamla birlikte olmak, araba kullanmak. Mutluydum. Yaşamak istiyordum.”