Cannes 2023, Harrison Ford Indiana Jones’u selamlıyor: “Şimdi dinleniyorum”

Felaket

New member
21 Mayıs 2023 05:25

Kariyeriyle Altın Palmiye’yi alan oyuncu, film destanının son bölümü için basınla buluştu.

Basınla görüşme

Harrison Ford’a hayran basının önünde parıldayan gözlerle “Buranın sıcaklığı, aldığım karşılama hayal edilemez, kendimi çok iyi hissettiriyor” teşekkürler. “Blade Runner”, “Yıldız Savaşları”, “Indiana Jones” ve sayısız diğer oyunların yıldızının mülkü bir vaka çalışması olduğundan, yaşı pasaportta bir tarihtir. “Kıdemim nedeniyle tüm kadro beni destekledi. Filmin çekimi büyülü bir şeydi”, az önce acımasızca “İlk Indiana Jones çıktığında, ben neredeyse doğmadım” diyen meslektaşı Mads Mikkelsen ile birlikte yineliyor.

Dijital gençleştirme

Dünya çapında adrenalin pompalayan bir macera olan ve ideal olarak James Bond ile bir tür geçiş yapmak için ideal görünen filmde, karakter 007’yi mükemmel bir şekilde andırıyor, Ford özel efektlerle gençleşiyor, yaşlanmayı geciktiriyor. aktör sonucu görene kadar pek inanmadı. En popüler karakterlerden birini bir kez daha beyazperdeye taşıyarak sadece işi sevindirmek için bir şeyler yapma riski vardı ve Cannes galasından sonra gelen pek çok olumsuz eleştiri gibi bu da harikaydı, “ama yaptıklarında” senaryoyu okudum, daha iyisi olamazdı” diyor Ford. Yönetmen James Mangold (ilk kez Steven Spielberg’in yerine), “bu başlıkla ilgili çok fazla beklenti ve herkesin hayal gücünde efsane olan bir şeyi ele alarak hissettiği sorumluluktan bahsediyor. Yine de benim hissedebileceğim bir şey yapmaya çalıştım.” fazla”.

Film

Filme gelince, Hitler’in düşüşüne bir geri dönüş olan bir ilk aksiyon sekansından sonra hikaye, yaşlı bir Indiana Jones’un öğretmenlikten emekli olduğu ve macera günlerinin çoktan geride kaldığı 1969’a kayar. Gelecek vadeden bir arkeolog olan vaftiz kızı Helena (Phoebe Waller-Bridge) onunla temasa geçtiğinde, sevgilisi Marion (Karen Allen) ondan boşanıyor. Zamandaki dalgalanmalardan yararlandığına inanılan Arşimet. Ancak bu gizemli kadranı arayan tek kişi o değil: Voller (Mads Mikkelsen) adlı bir Nazi, onu hain amaçlarla istiyor.

İlgili