Cannes 2023, Johnny Depp Hollywood’u “küçümsüyor”: “Artık bunu düşünmüyorum”

Felaket

New member
Johnny Depp’in imza ve özçekimler için durarak memnuniyetle kabul ettiği Croisette’deki kalabalığın ardından Cannes 76’da en karmaşık an geldi: Ondan bahsettiğimiz aylar ve aylar sonra ilk kez basından gelen sorular. Amber Heard’den boşandıktan sonra mahkeme salonunda aile içi şiddet, iftira, lakap takma suçlarından.

basın soruları

45 dakika sonra yönetmen Maiwenn ve oyuncu kadrosundaki diğer oyuncular soruları yanıtlamaya devam edip koltuğu boş kalınca ekipler Depp’in kaçtığını düşündü. Ama hayır: toplantıya geldi ve onun versiyonunu teklif etti. Hollywood’dan yasaklanmış hissediyor mu? ona boş yere soruldu. “Hayır, hayır, ama Hollywood’u düşünmeyen ben ne boykotum”. Yaşadığı durumla ilgili ne gibi hisleri var? “Bana kötü bir şaka gibi geldi, özellikle de havada uçuşan kelimeler olduğu için bir filmden çekilmeniz gerektiğinden.” Ve basmak için: Bu yıllarda söylenenler hakkında ne düşünüyor? “Söylenenlerin çoğu korkunç kurgu, çarpıtılmış anlatım. İnanmak istediklerine inanmak isteyen insanlar var ama gerçek gerçek.”

Karmaşık bir anda bir rol

Omuz hizasında saçlar, her zamanki mücevherler, Karayip korsanı siyah kajal ile olağan gözler, Depp ayrıca son şikayetler hakkında yorum yaptı: “Olumlu ve olumsuz şeyler okudum, fantastik ve korkunç şeyler var ama Cannes bir medya sirki ve Biliyorsun”. Daha sonra “Jeanne du Barry” de Fransızca telaffuz etmek zorunda kaldığı cümleleri (çok az) aşmanın nasıl bir travma olduğunu anlattı. Film, hayatının gerçekten karmaşık bir anında çekildi ve bunun için oyuncu, kendisini seçme “cesaretini gösteren” yönetmen Maiwenn’e, ekibe ve meslektaşlarına birkaç kez minnettarlığını dile getirdi, “bu bir tür mucize, diğer her şeyin önemi yok.” Jeanne du Barry ve adli beraat kararı arşivlenmişken Johnny Depp’in dönüşünden bahsedebilir miyiz? “Dön, dön, klişe bunlar. Ama ne dönüş, hiçbir yere gitmedim. Görünüşe göre kariyerimde şimdiye kadar 17 dönüş yaptım …” diye ironiyle kapattı.