Cannes 76, Nanni Moretti’nin Croisette’de dönüşü

Felaket

New member
AYRICA OKUYUN > Cannes 76’da yıldızların kırmızı halıdaki görünüşü

Croisette üzerinde Moretti

“Il sol dell’avvenire”, Moretti’nin hem sevilen hem de nefret edilen düşüncesinin bir özetidir; sanki izleyicilerine şakalar, durumlar, temalar açısından ondan beklediklerini verir. Bu arada Nanni melankoli dolu bir filmde (Aki Kaurismaki’nin eleştirmenler tarafından çok beğenilen “Les fuilles mortes” filmini izledikten sonra yinelenen bir tema), akranlarının çalışma yöntemlerini artık anlamayan bir yönetmenin acı tatlı ve dokunaklı öyküsünde bunak nostalji, karısı tarafından terk edilmiş ve kızı tarafından terk edilmiş. Moretti’nin “Çıplak kaldığımı” kabul ettiği bir film.

Nanni için Cannes bir alışkanlık ama 1978’de “Ecce bombo” için, “İkinci el bir dükkandan aldığım sarı kareli bir ceketle geldim. O zamanlar sahilde bir gösterim vardı ve etiketi yoktu ve ben tamamen habersizdi”. Yönetmen ve oyuncu, siyasi güncel olaylarla ilgili olarak yalnızca “solun yavaş yavaş yeniden sollanmaya başlayacağını” söyledi ve Emilia Romagna’daki sel üzerine şunların altını çizdi: “İnsanların enerjisi ve zekası beni çok etkiledi. mağduriyet ve iyi mizahları”. Akşam Montee des Marches’ta Margherita Buy, Mathieu Amalric, Barbora Bobulova ile birlikteydi.

Anderson’ın yıldızları arasında Scarlett Johannson

Günün yıldızı, Tom Hanks, Margot Robbie, Tilda Swinton, Edward Norton, Adrien Brody, Steve Carell ve Jeff Goldblum kalibresindeki aktörlerin yer aldığı Wes Anderson topluluğu “Asteroid City”nin baş karakterlerinden biri olan Scarlett Johannson’du. 14 Eylül’den beri Universal ile sinemalarda olan film, yönetmenin de kabul ettiği gibi pandeminin bir yan etkisi. Çöl şehrinde bir noktada hikayenin gelişimine atıfta bulunarak, “Covid sırasında senaryoyu yazıyorduk, eğer onu yaşamasaydık hikayede bir karantina olacağını düşünmüyorum” dedi. Filmin adı ve her yıl tutkulu genç bilim adamlarının bir araya geldiği film, yetkilileri mekanın giriş ve çıkışlarını kapatmaya ve herkesi karantinaya almaya zorlayan bir uzaylı varlığı varsayılıyor.

İki kez Oscar adayı ve gişe rekorları kıran aktris Scarlett Johannson, bakımlı setlerden, gerçeküstü, komik, soğuk hikâyelerden, canlandığınız animasyonlu bir tür tablodan oluşan kendine has bir evren olan Wes Anderson’ın dünyasına giriş macerasını anlattı. aşk ya da nefret, plastik komediler genellikle dramatik bir şekilde hareketsizdir. “Uzun yıllardır sinemada çalışıyorum, bir karakteri canlandırmak biraz kendimin bir uzantısı, bir süredir sinemanın benim için gerçek hayat ve hayaller arasında karmaşık bir karışım olduğunu düşündüm, diyelim ki bir “Asteroid City”de 1950’lerin ünlü bir aktrisini canlandıran eski Black Widow, “Bilinçaltımın bir uzantısı ve rüyalarımdan oynadığım karakterler için sık sık ilham ve madde alıyorum” dedi.