Colombre, büyülü gerçekçiliği Adriyatik Denizi’nde geçiyor

Felaket

New member
Yeni ve önceki iki albüm olan “Pulviscolo” ve “Corallo” arasındaki farklar nelerdir ve üçünün ortak noktası nedir?

Aynı tutumu paylaşıyorlar. Bu albüm, farklılıklardan daha fazlası, ikisi arasında bir füzyon. Bu benim bir nevi hedefimdi. 5 günde canlı kaydedilen bir albüm olan “Pulviscolo”nun özgür spontanlığı ile “Corallo”nun ses sağlamlığını aradım.

Büyülü gerçekçilik yorumuyla anlatmak için neden bu üçüncü albümü seçtiniz?

Çünkü gerçeklik her zaman bize göründüğünden daha büyülü ve gizemlidir. Şarkıları yazarken, sözlerde neredeyse her zaman hikayenin gerçekliğiyle bağlantılı rahatsız edici bir unsur olduğunu fark ettim.

Colombre, Adriyatik Denizi'nde geçen büyülü gerçekçiliği - fotoğraf 2

basın ofisi

Adriyatik sizin için neyi temsil ediyor?

Adriyatik, köken ve aidiyet bakımından gerçek bir coğrafi yerdir, neredeyse taşralı ve tenha bir gerçekliğin simgesidir. Enerjileri, duyguları ve sırları, hiç beklemediğiniz anda istikrarı bozabilecek ve patlayabilecek görünen bir sakinliğin yüzeyinin altında saklayan sembolik bir yer. Shakespeare’in burayı dünyanın en tehlikeli denizi olarak tanımlaması belki de tesadüf değil… küçük, zararsız, çok sığ suları olan, ama her zaman sallantılı bir dengede huzursuz bir karakter gizleyen, fırtınaların birdenbire ortaya çıktığı bir deniz.

Adınızı aldığınız Buzzati’nin hikayesindeki canavarla aranızdaki ortak özellikler nelerdir?

Kesinlikle renk ve gölgeler arasındaki birlik. Ama her zaman pes etmeden düz gitme azmine işaret ediyorum.

Bir albümden diğerine, diğer sanatçıların albümlerinin prodüktörlüğünü ve aranjmanını yaptınız, Kalküta ve Alan Sorrenti ile çaldınız. Müzik kariyerinizin farklı ve paralel evreleri mi yoksa bir şekilde işbirlikleri albümlerinizin bir parçası mı?

Evet, onları tek bir akış olarak görüyorum, kendim için yazdıklarıma mutlaka giren kişisel bir gelişim. Her zaman harika bir değiş tokuş vardır, örneğin Chiello bana kendimi daha fazla kirletmeyi, Sorrenti ise özgürlüğe daha fazla odaklanmayı öğretti.

tur

Panico Concerti tarafından düzenlenen albüm tanıtım turunun ilk tarihleri de açıklandı: 15 Nisan’da Roma’daki Monk Club’da başlayacak ve ardından 21’inde Bologna’daki Locomotiv Club’da, 27’sinde Off Topic’te devam edecek. Torino’da, 28’de Pisa’daki Lumiere’de ve 28 Mayıs’ta Milano’da MI AMI Festivalinde.