Den Harrow, ABD’de disko dansı kralından striptize

Felaket

New member
Zor ergenlik

Gazeteye verdiği uzun röportajda Den Harrow, ergenlikten başlayarak hayatını anlatmaya başladı: “Çocukken disleksik ve şişmandım, zorbalığa uğradım. Üçüncü sınıfta başarısız oldum: 13 yaşıma kadar çocukluğum zordu. Sonra sinirlendim, ayda 20 kilo verdim, dövüş sanatları yapmaya başladım ve bir yıl sonra beni döven bütün kabadayıları dövdüm.”

Müzik dünyasında tesadüfen

Müzik Den Harrow’un Milano’da bir gece kulübüne gittiği sırada tesadüfen hayatına giriyor, güzelliği ve pistteki dansıyla dikkatleri üzerine çekiyor: “Bir gün bana şarkıcı olmak isteyip istemediğimi sordular: Plak hazırdı bile. şarkı söyledi”. Birçok şarkının erkek imajı olarak kariyerinin başlangıcı ve sahne adının doğuşu: “80’lerde böyle işliyordu, sadece imajı ödünç veren karakterler vardı ve ses başkalarına aitti. Alıştırmaydı, 19 yaşındaydım ve bana Den Harrow adının verileceğini söylediler: bu parayla bir asonans oyunuydu”.

Başarı

Ancak Den Harrow, italo-diskonun başarısı çıldırırken, disleksi nedeniyle çalmayı öğrenmenin zorluğunu anlatıyor: “Mad Desire bir milyon kopya çıkardı, Future Brain için yalnızca Festivalbar’a uğramam gerekti, ama yaptım hepsini gençler arasında kazandım. 86 ile 90 arasında, Simon Le Bon, George Michael, Prince ve Billy Idol ile Avrupa’nın gençler arasında en popüler beş şarkıcısı arasındaydım”.

Oynatma ve vicdan sorunları

“Hayal kırıklığına uğradım, insanlarla dalga geçiyormuşum gibi hissettim. Ve sakin değildim, iyi bir çalma yapmak sürekli bir duygusal stresti, ancak hiç kimse bir şey fark etmemişti”, diyor, önemli bir sahneyi açıklayarak. “O zamanlar 30 yaşındaydım ve bankada yaklaşık 13 milyar liram vardı. Sponsorlar bana her şeyimi verdiler, ne otellere ne restoranlara para vermedim. Çok kazandım ama harcamadım. çok fazla: Sadece saatlere, arabalara ve motosikletlere para harcadım. Grace Jones’un İbiza’daki villasını da satın aldım”.

dolandırıcı

Den Harrow ilk albümü “Born to Love”ı seslendirmek için plak şirketine kendini dayattı ama “Kendimi de ekleyerek 7 farklı sesin söylediği şarkılarda buldum kendimi. Ve hepsi büyük uzmanlar olan insanlar hiçbir şey fark etmediler. Sonra hikaye çıktığında herkes şöyle dedi: ah evet biliyorduk, anladık. Ve böylece katledildim: Dolandıran bendim, insanları kandıran bendim”.

Finans sorunları ve hayatın değişmesi

“1991’de Maliye elimden her şeyimi aldı, iki ev, araba, hesapta 10 milyon lira kaldı ve disko dansı bitti”, ardından hayatın değişimi geldi: “Parmağımı küreye koydum ve San Diego çıktı”. Sonra Las Vegas’a gitti ve oradan striptizci oldu: “Bir ay boyunca striptiz dansçıları okudum ama onlar benden çok daha iriydiler. Şarkılarımı sahneye çıkardım, tek işim kıyafetlerimi çıkarmaktı. Haftanın 3 günü bir gün gösteriyor ve ben bir patlama yapıyordum. Sahne adı Den Hard olmuştu”.

Bugün

80’lerin yeniden canlanmasıyla elde edilen başarı, Den Harrow’a daha fazla başarı sağladı: “80’lerin canlanmasında çok gece yapıyorum ama çalışmamayı da karşılayabiliyorum”. Ancak bugün geriye dönüp baktığında bir şeyden emin: “Den Harrow olmak istemezdim. Bana her şeyden çok sorun çıkardı.”