Domuz eti ve evcil hayvan yemi satışı sayesinde Bachoco'nun karı ikiye katlandı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Coğrafi açıdan Amerika Birleşik Devletleri, ikinci çeyrekte en iyi performansa sahip pazar olarak öne çıktı ve satışları 2023 yılının aynı dönemindeki 3.890,5 milyon pesoya kıyasla %15,5 artışla 4.493,6 milyon pesoya ulaştı.

Meksika'da satışlar, geçen yılın ikinci çeyreğindeki 19.994,7 milyon pesoya kıyasla %7 artışla 21.392,1 milyon pesoya ulaştı.

Mali beyanına göre, ikinci çeyrekteki FAVÖK veya faaliyet akışı, 2023 yılının aynı dönemindeki 2 milyar 678 milyon pesoya kıyasla yüzde 59,5 artarak 4 milyar 271,3 milyon pesoya ulaştı.

Kontrol eden tarafın net geliri, daha yüksek işletme sonuçları ve daha düşük finansal giderlerin bir sonucu olarak geçen yılki 1.134.2 milyon pesoya göre %181.8 artışla 3.196.0 milyon peso oldu.

Satışların maliyetine ilişkin olarak, Bachoco %0,62'lik hafif bir artış bildirdi ancak bazı emtiaların maliyetindeki düşüşün yanı sıra iyileştirmeler ve verimlilikteki düşüşlerin bir sonucu olarak pratik açıdan bu durum bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla çok istikrarlı kaldı. bazı Üretken süreçlerde.

Dönem boyunca Bachoco 2.653,8 milyon peso tutarında sermaye yatırımı yaptı ve tesislerinde ve dağıtım merkezlerinde büyüme ve üretkenlik girişimlerine tahsis edildi.

Şirket, hisselerini Meksika Menkul Kıymetler Borsası'ndan çıkarma sürecindedir; Ancak listeden çıkarma sürecinde ilerleme kaydedilmedi. Robinson Bours ailesi halihazırda hisselerin %95'ini satın aldı; bu oran borsadan çıkış prosedürlerini başlatmak için gerekli.

Bachoco dokuz üretim kompleksinde faaliyet göstermektedir ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir üretim kompleksine ek olarak Meksika'da 100'den fazla dağıtım merkezine sahiptir.