Ed Sheeran, suçlanırsa müziği bırakmakla “tehdit ediyor”

Felaket

New member
02 Mayıs 2023 11:38

Şarkıcı-söz yazarı, ‘Thinking Out Loud’ adlı şarkısındaki telif hakkı ihlali iddialarını “saldırgan” olarak nitelendiriyor

Yenilgi durumunda müziğe veda

Suçlu bulunursa nasıl hissedeceği sorulduğunda, Ed Sheeran, “Eğer bu olursa, işim bitti, işim bitti. Tüm hayatımı bir sanatçı ve söz yazarı olmaya adamayı ve birinin onu buraya koymasını gerçekten aşağılayıcı buluyorum.” bu aşağı.” Şarkıcı-söz yazarı, hit şarkı “Let’s Get It On”u Marvin Gaye ile birlikte yazan Ed Townsend’in ailesi tarafından parça ile Sheeran’ın hiti “Thinking Out Loud” arasındaki “çarpıcı benzerlikler” nedeniyle dava ediliyor. Savcılık 100 milyon dolar tazminat istiyor.

“Sesli düşünmek”

Ed Sheeran’ın Stone of Scandal şarkısı hem Birleşik Krallık’ta hem de ABD’de listelerde zirveye yerleşti. 2016’da Yılın Şarkısı dalında Grammy Ödülü kazandı ve 2017’de Townsend’in ailesi ona telif hakkı ihlali nedeniyle dava açtı. Gaye’nin şarkısının ortak yazarının mirasçılarının çıkarlarını savunan avukat, “ezici” delilleri olduğunu söyledi. Sheeran’ın iki şarkıyı bir araya getirdiği Zürih’teki bir konserin görüntüleri de sunuldu. İddia makamına göre konserin videosu bir itiraf ve reddedilemez bir suçluluk kanıtıdır.

Gitarla mahkemede

Ed Sheeran, New York mahkemesinde herhangi bir suçu reddetti ve şarkısının bestesi üzerindeki etkinin Marvin Gaye değil, aslında İrlandalı şarkıcı-söz yazarı Van Morrison olduğunu iddia etti. Şarkıcı, bakış açısını göstermek için gitarı mahkeme salonuna getirdi ve intihalle suçlandığı şarkıyı kısaca söyledi. Şarkıcı-söz yazarı daha sonra kişisel besteleme yönteminin ne olduğunu açıklayarak, şarkı yazmanın onun için ikinci bir doğa olduğunu, özel hayatından ve çevresindeki insanlardan nasıl yararlandığını ve nasıl çok hızlı şarkı yaratmayı başardığının altını çizdi: “Neredeyse yazdım. geçen hafta sonu on.” Şarkının doğuşu üzerine Sheeran, şarkının yaratılması için yapılan bir beyin fırtınası oturumu sırasında “Şimdi şarkı söylüyorum” dediğini açıkladı, bu daha sonra kelimelerin değişmesiyle şarkının adı oldu: “Yüksek sesle düşünmek” . Müzisyen ayrıca şarkının büyükanne ve büyükbabasının birbirlerine olan sevgisinden ve büyükbabasının yakın zamanda ölmesinden ilham aldığını söyledi.

tiyatro turu

Bu arada Sheeran, 2023 yazı için sınırlı bir Kuzey Amerika turuyla, bazı sinemalarda Ua ve Kanada arasında duraklamalarla sahnelere dönmeye hazırlanıyor. Toplamda 14 tarih olacak: 19 Mayıs’ta Florida’daki Clearwater’dan başlayarak, 22 Eylül’de Los Angeles’ta Amerika’nın karşı tarafında sona erecek.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Telematik üniversite, iş dünyasına yönelik eğitim

UniMarconi

Yirmi yıllık tarihte, dijital üniversiteler, İtalya’da ilk doğan UniMarconi ile başlayarak büyük bir büyüme yaşadı. toplumun büyümesi için temel bir hümanist kültürün entegrasyonunu unutmadan

Daha fazlasını bul

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

UniMarconi

Yirmi yıllık tarihte, dijital üniversiteler, İtalya’da ilk doğan UniMarconi ile başlayarak büyük bir büyüme yaşadı. toplumun büyümesi için temel bir hümanist kültürün entegrasyonunu unutmadan

Daha fazlasını bul

İlgili