Filmlere ilham veren felçli girişimci öldü

Felaket

New member
03 Haziran 2023 10:36

Filme ilham veren Parisli aristokrat Philippe Pozzo di Borgo, 72 yaşında öldü.

yönetmenlerin hatırası

“Almost friends”in yönetmenleri Éric Toledano ve Olivier Nakache, Twitter üzerinden girişimciyi şöyle hatırladılar: “Arkadaşımız Philippe Pozzo di Borgo’nun ölümünü büyük bir üzüntüyle öğrendik. Hikayesinin ‘Intouchables’a uyarlanmasını kabul ederek. (bu, filmin Fransızca adıdır), bizim ve birçok savunmasız ve kırılgan insanın hayatını değiştirdi”.

Gerçek hikaye

Philippe Pozzo di Borgo trajik öyküsünü otobiyografisi “Le Second Souffle”da (İtalyancaya “The Devil Guardian” olarak çevrilmiştir) anlatmıştı. Bir yamaç paraşütü kazasından sonra Philippe boynundan aşağısı felç oldu, ancak dayanıklılığı ve hayatına olan bağlılığı yönetmenler Éric Toledano ve Olivier Nakache’yi etkiledi. Çift daha sonra Philippe Pozzo di Borgo ile Cezayirli bakıcısı Abdel Yasmin Sellou arasında gelişen sinerjik ilişkiyi analiz eden bir proje üzerinde çalışmaya başladı.

Bakıcı Abdel: “Bana baba oldu”

İlk görüşmeleri sırasında girişimci 43, asistanı ise 21 yaşındaydı. Çok uzak iki çevreden, Paris aristokrasisi ve varoşlardan gelmelerine rağmen, ikisi arasındaki simya mucizevi bir dostluğu doğurdu. Abdel bir süre önce Philippe hakkında konuşurken, “İkimiz de bizim için yazılmış gibi görünen kaderi alt üst ettik. O benim için bir arkadaştan çok daha fazlası, çünkü o aynı zamanda bir baba, bir öğretmen, benim meleğim” dedi. Adam 2005 yılında Pozzo di Bprgo için çalışmayı bırakmıştı, ancak tüm bu yıllar boyunca her zaman iletişim halinde kaldılar.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Ayrıca oku
sponsorlu içerik