Giovanni Truppi, belirsizlikler ve şüpheler arasında şimdiki zamanın “Sonsuz olasılıkları”

Felaket

New member
yeni albüm

Eklektik ve zarif Giovanni Truppi, bu yeni albüm için müzikal maceralardaki tarihsel yol arkadaşı Marco Buccelli ile “Your baban, annem, Lucia”nın eski ortak yazarı I Cani’den Niccolò Contessa’nın işbirliğinden yararlandı. Bu yeni şarkılarda diğer iki işbirlikçinin fikirleri geliştirildiğinden, “Yalnız çalışmaya alışkın benim için çok büyük bir değişiklikti”. Ve sonra, “Başından beri, stil açısından çok farklı şeyleri, hatta geçmişte yaptığım şarkı söyleme ve konuşma karışımını bile bir araya getirmeyi amaçladım” diyor.

Giovanni Truppi, Sonsuz olasılıklar belirsizlikler ve şüpheler arasında şimdiki zamanın - fotoğraf 2

basın ofisi
Temalar

Albümün kalbinde “bahsetmekle ilgilendiğim şeyler hep aynı: az çok yakın kişisel ilişkiler ve dünyada birlikte olmak, ki bu da siyasetle ilgili. Ama resmi olarak her ikisi de müzikal açıdan Bakın bu temaları nasıl kurduğuma bakılırsa farklı şeyler yapmışım. Aslında çok daha az iddialı ve şaşkın bir albüm çıktı ortaya. Niyetim belirsizliği yeniden sahiplenmekti. Önceden şüphe duymaktan korkuyordum”.

Kişisel ve özelden başlayarak, albüm kollektife ulaşıyor, önemli ve güncel temalarla derin bir şekilde sorguluyor ve onunla yüzleşiyor: ayrıcalık ve topluluk kavramı, ekonomik güvencesizlik ve soylulaştırma, sosyal ağların ve şehirlerin rolü , yaşam, ölüm, duygular, ilişkiler. Aslında geçmişe göre farklı bir açıdan izlenen temalar, kişisel olgunlaşmanın ve Truppi’nin son yıllarda yaşadığı yaşam değişimlerinin bir sonucu.

Giovanni Truppi’nin yerleri ve sesleri

“Sonlu varlıklar için sonsuz olasılıklar”, Centocelle’den Bologna’ya giden yolu kateden, parçalanmış bir iç hikaye aracılığıyla bahsettiği ve içinde yaşadığı mahallelere inen kesin bir zamansal boyutta geçiyor. Bu parçalanma, hatta farklı müzik tarzlarının bir arada yaşaması, saha kayıtları, Truppi ve Contessa tarafından kaydedilen ve disk boyunca dağılmış çevresel sesler, yani şarkıcı-söz yazarının yerleri ve günlük hayatı olan bir filo tarafından bir arada tutulur. trafik, bisikletler, ayak sesleri, sesler, asansörler, kuşlar arasında.

San Remo

Antolojisi “Tutto L’universo”, Giovanni Truppi’nin 72. Sanremo Festivali’ne katıldığı ve o sırada yeni şarkılar üzerinde çalışmaya başladığı bir şarkı olan “Tuo padre, mia madre, Lucia” şarkısını içeriyordu. Festival mi? “Bir sahneydi ama aynı zamanda bir müzisyenin konusu. O hafta sonunda mutlu olacağımı garanti etmezdim. Ama gidişat olarak mutluyum. Kendime net bir şekilde söylemek çok önemliydi ve eğlenceliydi ve çok şey öğrendim.”