Grevciler Üniversiteden Misillemeden Korktukça Columbia’da Gerginlik Artıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Columbia’da grevde olan öğrenci işçileri, kampüs girişlerini kapatan ve diğer öğrencilerin sınıfa girmesini engelleyen grev gözcüleri oluşturdu. Broadway’den aşağı inen düzinelerce sürücü kornalarını kornaya basarken dev bir şişko kedi esintiyle el salladı. Amsterdam Bulvarı’ndaki bir üst geçit boyunca “Şimdi Adil Sözleşme” yazan 10 metrelik bir afiş açıldı.

Çarşamba günü kampüsü süsleyen protesto sahneleri, yaklaşık 3.000 yüksek lisans ve lisans öğrencisi ile bir United Auto Workers Local 2110 sendikası olan Columbia Student Workers of Columbia’nın altı hafta süren greviyle geldi. Daha yüksek maaş, genişletilmiş sağlık hizmetleri ve taciz ve ayrımcılığa karşı daha fazla koruma için yürütülen grev, kampüs yönetimini kendi öğrenci topluluğuyla uzun bir mücadeleye soktu.

Çarşamba günkü eylem, sendika üyelerine New York Üniversitesi, Fordham Üniversitesi ve New York City Üniversitesi’nden öğrenci işçi sendikaları ve öğretim üyelerinin ve Teamsters Local 104 gibi işçi sendikalarının katılmasıyla grev başladığından bu yana en büyük katılımlardan birini getirdi.

School of Social Work’te doktora öğrencisi ve bir üye olan Mandi Spishak-Thomas, “Bugün, bence, bu üniversitenin bel kemiği olduğumuza dair gerçek bir gösteri var ve biz olmadan üniversitenin gerçekten çalışmadığını” söyledi. sendikanın pazarlık komitesi.

Gözetleme hattı, üniversitenin insan kaynakları departmanı başkan yardımcısı Dan Driscoll’un öğrenci işçilere Cuma gününe kadar işe dönmeyenlerin gelecek dönem iş garantisi olmadığını söyleyen bir e-posta göndermesinden günler sonra geldi.

Driscoll e-postada, “Lütfen 10 Aralık 2021’den sonra işe dönen grevci öğrenci memurların uygun pozisyonlara atanacağını/atanacağını unutmayın,” dedi.

Geniş çapta dolaşan e-posta, öfkeye ve üniversitenin grevcilere misilleme yapmaya çalıştığı yönündeki suçlamalara yol açtı.

Bir üniversite sözcüsü Scott Schell, eylemlerinin haksız emek uygulaması olarak nitelendirilmediğini savundu. İşçileri greve gittikleri için işten çıkarmanın yasadışı olduğunu ve işçilerin grev sona erdikten sonra işlerini geri alma hakkına sahip olduğunu, ancak grev devam ederken işverenlerin bu işçileri değiştirmelerine izin verildiğini söyleyen Ulusal Çalışma İlişkileri Yasası’na atıfta bulundu.

Schell, “Grevin yarattığı son derece zorlu koşullar karşısında, birinci önceliğimiz öğrencilerimizin, özellikle de dersleri bozulan lisans öğrencilerinin akademik gelişimidir” dedi. “Bahar atamalarını ve öğretim görevlerini açıklamak için gönderilen mesaj, bu taahhüdü yerine getirmek için gerekliydi. ”

Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’nun eski bir başkanı olan Wilma B. Liebman, üniversitenin, ancak şimdi grevi bırakırlarsa işlerini sürdürmelerinin garanti edildiğini ima ederek, öğrenci işçilere aşırı baskı yapıyor gibi göründüğünü söyledi.

Bayan Liebman, “Bana göre bu, korku ve şüphe yaratmanın ve esasen bu korku ve şüphe yüzünden onları grevi bırakmaya zorlamanın bir yolu” dedi.

Kolombiya’nın öğrenci işçileri, sendika üyeleri ve diğer üniversitelerden öğretim üyeleri tarafından Çarşamba günü grev gözcülüğünde yer aldı. Kredi. . . The New York Times için Sarah Blesener

Çarşamba günkü grev hattına katılan birkaç öğretim üyesi, e-postanın onları sendikanın çabalarına katılmaya motive ettiğini söyledi. Yaklaşık 100 öğretim üyesi Pazartesi günü kampüste kendi protestosunu gerçekleştirdi.

Sosyal Hizmet Okulu’nda profesör olan Susan Witte, “Bu, daha fazla öğretim üyesini ortaya çıkarmaya iten şeyin bir parçası” dedi. “Misillemeydi, uygunsuzdu ve son derece rahatsız ediciydi. ”

Bayan Witte şunları ekledi: “Kıdemli bir öğretim üyesi olarak, korumalı çalışanların diğer çalışanlar adına konuşma sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. ”

Queens’in bazı kısımlarını temsil eden bir eyalet meclis üyesi olan Zohran Mamdani gibi yerel politikacılar da grev gözcüleri sendikası üyelerini desteklemek için geldiler. Bay Mamdani, Columbia’da yüksek lisans öğrencisi olan seçmenlerden neredeyse her gün mesajlar aldığını söyledi.

“Bu işçiler ellerindeki her şeyi tehlikeye atıyorlar” dedi. “Öğrencilerin binlerce dolarlık maaşlarından vazgeçmeye istekli olmaları, gelecekteki profesyonel fırsatlarının beklentisi – durumun ne kadar korkunç olduğunu gösteriyor. ”

Üniversitenin başkanı Lee C. Bollinger’e ortak bir mektupta, Temsilciler Adriano Espaillat, Jerrold Nadler ve Grace Meng, hepsi New York Demokratları, üniversiteyi sendika üyeleriyle iyi niyetle pazarlık yapmaya çağırdı. Ayrıca üniversitenin seçkin itibarı ve istikrarı için öğrenci işçilerin önemini vurguladılar.

“Küresel bir pandemiden kurtulmak için çalışırken, bu uzun müzakerelerin sonuçlanması ve adil bir anlaşma sağlaması hayati önem taşıyor” diye yazdılar.

Öğrenciler, grevin lisans temel derslerini, özellikle de not vermek için lisansüstü öğretim görevlilerine dayanan daha büyük giriş derslerini etkilediğini söyledi.

Eksik notlar aldıkları için çileden çıktıklarını ve gergin olduklarını, ancak sinirlerinin çoğunu üniversiteye yönelttiklerini söylediler.

Barnard College’da sinirbilim dalında ikinci sınıf öğrencisi olan İzel Pineda, üniversitenin, lisansüstü öğretim görevlileri çarpıcı olan lisans öğrencilerine ne olacağı konusunda yeterli rehberlik sağlamadığını hissettiğini söyledi.

Kendisi ve arkadaşları, üniversitenin lisans öğrencilerinin hayal kırıklığını sendikaya grevi sona erdirmesi için baskı yapmak için kullanmaya çalıştığını hissettiklerini söyledi ve bu hafta kampüs çapında bir e-postaya atıfta bulundu ve Columbia Daily Spectator’da bir lisans eleştirmeni tarafından yazılan isimsiz bir görüş yazısıyla bağlantılıydı. grevden.

“Columbia lisans öğrencilerini kendi başlarının çaresine bakmaları ve grev ile lisans sınıfı arasındaki ilişkiyi hafifletmeleri için dışarıda bırakıyor,” dedi Bayan Pineda.

Barnard’ın tarih bölümünde ikinci sınıf öğrencisi olan Julia Hoyer, çatışmanın yüz yüze öğrenmeye dönüşü bozduğunu söyledi.

“Başlangıçta zor bir uyum oldu” dedi. “Ama sonra, Columbia lisansüstü öğrencilerine geçimlik bir ücret ödemeyeceği için eksik olma tehdidiyle, bu dahil olan herkese haksızlık olur. ”

Üniversite ve sendika, yaklaşık iki haftadır federal bir arabulucu aracılığıyla pazarlık yapıyor. Dönem sonu hızla yaklaşırken, her ikisi de bir sözleşme yapmak için istekli olduklarını ifade ettiler.

Bay Schell, “Lisans çalışmaları ve kampüs faaliyetindeki kesintiyi sona erdirmek için mümkün olan en kısa sürede adil ve eşitlikçi bir anlaşmaya varmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya kararlıyız” dedi. Sendikanın uzlaşmaya yönelik çalışma isteğini memnuniyetle karşılıyoruz. ”

Sendika, Salı günü, üyelerin önemli tavizler içerdiğini söylediği yeni bir sözleşme önerdi.

Malzeme bilimi alanında doktora öğrencisi ve sendikanın pazarlık komitesinin bir üyesi olan Jackson Miller, “Mümkün olduğunca çabuk bir sözleşme istiyoruz, ancak sendikamızın uğruna savaştığı makul paketi bize gerçekten verecek bir sözleşmeye ihtiyacımız var” dedi. “Taleplerimiz karşılanana kadar mücadeleye devam edeceğiz. ”