Hata: Evrensel denetimler, iPadOS ve macOS’un son sürümlerinde başarısız oluyor

xTasarim

Global Mod
Global Mod
Mac’lerin ve iPad’lerin klavye ve fare/izleme dörtgeni ile sorunsuz bir şekilde kontrol edilebildiği macOS 12.3 ve iPadOS 15.4’ten beri mevcut olan evrensel kontrol, mevcut işletim sistemlerinde sorunlara neden olur. Kullanıcılar macOS 13.3 ve iPadOS 16.4’ü yükledikçe hata raporları arttı. Evrensel pano ve Apple Watch aracılığıyla kilit açma gibi Apple cihazları arasındaki çeşitli diğer aktarım işlevlerine ek olarak, popüler evrensel kontrol işlevi de devrede.

Sadece artık çalışmıyor

Uygulamada bu, işlevin artık her zamanki gibi çalışmadığı anlamına gelir. Genellikle kullanımı son derece basittir: Yan yana bir Mac ve bir iPad’iniz varsa ve her ikisi de aynı Apple Kimliği ile yönetiliyorsa, paralel olarak kontrol edilebilirler. Fare imlecini diğer aygıta taşıyarak aygıtlar arasında hareket ettirebilirsiniz.

Ancak, iPadOS 16.4 ve macOS 13.3 yüklendikten sonra bu artık çalışmıyor. Apple forumunda ilgilenen bir kişi “Hiçbir şey yardımcı olmuyor, Handoff, WLAN ve Bluetooth’u kapatıp tekrar açtım ve her iki cihazı da birkaç kez yeniden başlattım” diye yazıyor. Şimdi yüzlerce benzer rapor var. Diğer geçiş hataları biraz daha az sıklıkta rapor edilir, ancak bunlar da oldukça yaygın görünmektedir. Apple, hata hakkında henüz herhangi bir bilgi yayınlamadı.

deneysel hata ayıklama

Yani şu anda yapılabilecek pek bir şey yok. Gerekirse, evrensel komutu kapatmayı, bir süre beklemeyi ve ardından tekrar açmayı deneyebilirsiniz. WLAN ve Bluetooth geçici çözümleri ise nadiren çalışır. Aşırı durumlarda, iCloud’dan çıkış yapmayı ve tekrar giriş yapmayı da deneyebilirsiniz; bu, diğer şeylerin yanı sıra, iCloud sürücüsünün yeniden senkronize edilmesi gerektiği anlamına gelir.

macOS 13.3 ve iPadOS 16.4 çeşitli hataları düzeltti. Mac’te SMB bağlantıları, diğer şeylerin yanı sıra artık çalışmıyor veya yalnızca macOS 13.2 ile güvenilmez bir şekilde çalışıyordu. Ancak, burada bile düzeltme mükemmel değil – bazı kullanıcılar sorunu hala görüyor.

Mac'ten daha fazlası ve

Mac'ten daha fazlası ve

(bsc)

Haberin Sonu