İspanyol dansçı Joaquín Cortes acilen hastaneye kaldırıldı

Felaket

New member
03 Nisan 2023 18:26

Flamenko dansçısı birkaç gündür hastanede teşhis bekliyor.

haftalarca hasta

Cortés yeni şovu “Esencia”yı gezmekle meşguldü ve “El Pais”e göre sahneyi paylaştığı meslektaşları bile onun sağlık durumundan haberdar değildi. Dansçı, sosyal medyada “haftalar önce” “öksürük, yorgunluk, baş ağrısı” ile hasta hissetmeye başladığını bildirdi.

Tehlike çanları: öksürük ve ani körlük

Paylaşımda “Yine de haftalarca aralıksız prova yaptım ve Madrid’de Teatro Real’de (14 Mart) ve Barselona’da Liceu’de (26 Mart) dans etmeyi başardım” yazıyor. Basit bir korku olarak başlayan şey, giderek daha da kötüleşti. “Birkaç gün önce oğlum Romeo’yu okula arabayla götürürken öksürmeye başladım ve araba kullanırken başım dönüyordu. Korktum ama sonra geçti. Geçen gün San Sebastian’dan Madrid’e geldim ve At’tan eve dönerken. havaalanında tekrar öksürmeye başladım, ama bu sefer Mónica Moreno’dan (eşi) direksiyona geçmesini istemek zorunda kaldım çünkü birdenbire hiçbir şey göremez oldum”.

Çocukların önünde bayılmak

Cortes birkaç gün önce iki çocuğuyla oynarken tekrar hastalandı: Üç yaşındaki Romeo ve iki yaşındaki Andrea. “Hemen bayıldım. Acil servise çok düşük kan oksijen satürasyonu ile geldim. O zamandan beri kardiyolojik, nörolojik ve pulmoner muayenelerden geçtim.” Sanatçı, antibiyotik ve oksijen kullandığını ve halen hastanede test ve teşhis beklediğini açıkladı.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

İlgili