Kişisel Ses: Sesiniz için AI konuşma oluşturuculu iOS 17

xTasarim

Global Mod
Global Mod
Apple yakında doğrudan iPhone, iPad ve Mac’te kendi sesinizin bir AI modelini oluşturmanıza izin verecek.Bu seçenek, üreticinin iOS 17, iPadOS 17 ve macOS 14 ile piyasaya sürmesi beklenen yeni erişilebilirlik özelliğinin bir parçası. düşmek. Metin girişini doğrudan akustik konuşma çıkışına dönüştürmek için yeni bir metinden konuşmaya sistemi tasarlanmıştır; Şirket, sık kullanılan ifadelerin daha hızlı erişim için kaydedilebileceğini söyledi.

Canlı konuşma ve kişisel ses

Apple işletim sistemleri, Apple cihazlarında erkek, kadın ve artık cinsiyet ayrımı gözetmeyen biçimde sunulan bu “Canlı Konuşma” yardım hizmeti için sesli yardım sistemi Siri’nin sesini standart olarak kullanıyor.

“Kişisel Ses” ek işleviyle, kullanıcılar ayrıca bir AI dil modelini kendi sesleriyle eğitme seçeneğine de sahiptir. Bunu yapmak için Apple’ın açıkladığı gibi yaklaşık 15 dakika rastgele cümleler konuşmanız gerekiyor. Bu, özellikle hastalık nedeniyle dil becerilerini kaybetme riski taşıyan kişiler için tasarlanmıştır. Sesin mevcut ses kayıtlarından müteakip eğitim şu anda planlanmış gibi görünmüyor.

Ses modeliniz iPhone’da yerel olarak eğitilmiştir.

(Resim: elma)

iPhone & Co ile ilgili yerel eğitim

Kişisel konuşma modeli, Apple’ın da belirttiği gibi, güvenliği sağlamaya da hizmet eden bulutta değil, Apple yongaları sağlanan iPhone, iPad veya Mac’te yerel olarak eğitilir. İsteğe bağlı olarak, ses modeliniz iCloud aracılığıyla aygıtlarınız arasında eşzamanlanabilir ve uçtan uca şifreleme yoluyla herhangi bir dış erişimden korunmalıdır.

Kişisel Ses ve Canlı Konuşma, Apple tarafından kısa süre önce duyurulan birkaç yeni erişilebilirlik özelliği arasında yer alıyor. Özellikler yıl içinde işletim sistemlerine tanıtılacak, başlangıçta yalnızca İngilizce için tasarlandılar.

Mac'ten daha fazlası ve

Mac'ten daha fazlası ve

(lbe)

Haberin Sonu