Marlene Kuntz, Luca Bergia’ya elveda: kurucu ve eski davulcu

Felaket

New member
ONLAR Marlene Kuntz 90’lı yıllarda ortaya çıkan İtalyan rock grubunun en önemli gruplarından biridir. Luca Bergia ilk dakikadan, grubun kuruluşundan ve hatta grup gelmeden önce oradaydı. Hıristiyan Godano çıkarılacak son parçayı koymak için. Grupla kaydedilen son albüm 2016’dan “Long wait” idi. 2020’de 10 stüdyo albümü ve yüzlerce konserin ardından el değiştirmeye karar vermiş ve yerini eski Bluvertigo davulcusu Sergio Carnevale almıştı . Bergia, ortaokulda fen bilgisi öğretmeni rolünü üstlenerek hayatını değiştirmişti.

Marlene Kuntz veda mesajı

Bir süre önce Bergia, bunca yıldan sonra gruptan ayrılma nedenlerini bir yazıyla açıklamıştı. “Size günaydın Facebook dostları, birbirimizden haber almayalı uzun zaman oldu ve bu nedenle, zamanın olgunlaştığını göz önünde bulundurursak, size son aylarda olanlardan biraz bahsetmek bana doğru ve doğal geliyor. -diye yazdı-Doğrudan konuya gireceğim: kişisel olarak çok iyi gidiyorum ve kendimi varoluşumun yeni bir aşamasına yansıttığım için çok heyecanlıyım.Ama hızlıca geri saracağım ve biraz başlayacağım kaldığımız yerden, yani Marlene’nin on birinci albümünün şafağında 30 / 20/10 kutlama turunun sonu. O turdan tam anlamıyla bitkin, yönüm şaşırmış, zihinsel ve yaratıcı enerjiden yoksun çıktım. Kapatmaya ihtiyacım vardı ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak ayağa kalkmak için bir yıl ara verin (daha sonra iki olacak): o sırada size ilettiğimiz genel “kişisel nedenlerin” kaynağı budur.

“Aklımda giderek daha acil ve acil hale gelen beklenmedik soruları yanıtlayabilmek için zamana ve doğru miktarda sakinliğe ihtiyacım vardı – diye devam etti – ve can kardeşlerim bana çalışmak için orada olup olmayacağımı sorduklarında yeni projede şaşkınlığımı açığa vurarak bu terimlerle yanıt verdim. Ama hemen hayır yanıtını verdim. Ve anlayan ve bana yalnızca benim olan zamanı vermek için her şeyi beklemeye almama izin veren Cristiano ve Riccardo’ya teşekkür ederim. Kendini tanı Sokrates dedi … yapmam gereken buydu: ciddi bir vicdan muhasebesi, ruhumun en derin, anlaşılmaz ve bilinmeyen iplerine dokunacak bir iç gözlem yolculuğu; o zamana kadar uzaklaştırmaya çalıştığım rahatsız edici soruların yanıtları. dürüst olmak gerekirse, ne fiziksel ne de yaratıcı olarak, başka bir önemli rekorla yüzleşmeye hazır hissetmiyordu: bir yanda başarısızlığın uçurumu, diğer yanda umut edilen bir başarı, çünkü şu anda böylesine tutarsız bir çalışma ne anlama gelebilir? d bugünlerde.”

Cristiano Godano kamu randevularını iptal etti

Marlene Kuntz’un kurucusu ve tarihi davulcusu Luca Bergia’nın ani ölümü nedeniyle, 23 Mart Perşembe günü Milano’da (Centrale dell’acqua) Cristiano Godano’nun tarihi ileri bir tarihe, 24 Mart’ta ise Rimini’de (TRA) ertelendi. İki dünya arasındaki ruhların bayramı) iptal edildi.