Nek, Emilia Romagna’ya çamur atıyor ve “Laura orada değil” şarkısını söylüyor.

Felaket

New member
Alandaki sanatçılar

Nek, selden etkilenen Emilia Romagna’ya yardım etmek için üzerlerine düşeni yapmak isteyen ilk sanatçılar değil.
Son günlerde ebeveynler de Laura pausini kolları sıvayıp ellerine küreği alarak durumu durdurmaya çalıştılar. Ve şarkıcı gururla onları iş başında resmeden kareyi paylaşmak istedi: “Anne ve baba. 75 + 78 yaşındalar. Bir ömür boyu örnek. Bize asla pes etmemeyi öğrettiğiniz için teşekkür ederiz.”
Laura daha sonra Venedik’teki gösterilerin kaşesini Solarolo, Castelbolognese ve Faenza belediyelerine bağışlayacağını açıklayarak somut bir şeyler yapmak istedi.

Ayrıca klik, Aslen Riccione’den olan “Amici”nin son baskısının kahramanlarından biri, selden en çok zarar gören Cesena ve Faenza bölgelerinde kürek çekmeye yardım etmek için hafta sonu “çamurun meleklerine” katıldı: “Merhaba arkadaşlar. , Mahzenleri su dolu olan, evleri sular altında kalan Cesena’lı birçok insandan bazılarına yardım etmeye gittim!”, sosyal medyada yazdı.

Ve sanatçılar tarafından birçok sosyal dayanışma gösterisi yapıldı. Gianni Morandi, Samuele Bersani’ye “Koroya katılıyorum #forzaemiliaromagna” mesajı eşliğinde, toprağıyla dayanışma içinde icrasını paylaşarak şarkıya dokunaklı bir yorum sunmak için gitarı eline alan.

5 Ağustos’ta canlı dayanışma gösterisi

Ravenna eyaletinin, yeni Imolese bölgesinin belediye başkanları ve başkanları, metropol Bologna belediye başkanı ve Forli’-Cesena ve Rimini eyaletlerinin başkanları bu arada büyük bir dayanışma etkinliği düzenlemek için bir çağrı başlattılar. selden etkilenen insanlar için. “Diğer tüm belediye başkanı arkadaşlarımızla birlikte duygulandık. Yerel kurumların temsilcileri, ülkemize özgü bir ruh adına dayanışma, uyum, azim ve dayanıklılık gösteren halklar” diye yazıyor. “Önümüzdeki birkaç haftadan itibaren bu bölgenin geleceğini dört gözle beklemek istiyoruz ve bunu büyük bir dayanışma etkinliğini teşvik ederek yapmak istiyoruz. Müzik ve motor sporları dünyasından ve ötesinden birçok sanatçı, etkinlik organizatörü ve şahsiyet tarafından teşvik ediliyoruz.” , bize etkilenen nüfusa nasıl yardım edebileceklerini soruyorlar”. İtirazda ayrıca bu etkinlik için bir başlık, tarih ve yer paylaşılıyor: Yıldönümü bağlamında Imola’daki “Enzo e Dino Ferrari” Uluslararası Pisti’nde 5 Ağustos 2023’te yapılması planlanan “Music Valley-Romagna Mia, Live Charity Concert” onun 70 yılı. “Bölgemizin ve ötesindeki büyük sanatçılar, etkinlik organizatörleri ve motor sporları şampiyonları ve dünyada Romagna’yı seven herkes, dayanışma çağrımızı memnuniyetle karşılar ve bu büyük etkinliğe hayat vermek için bize katılır. , ne kadar büyük olursa olsun, her zorluğun arkasında yeniden doğma arzusunun daha güçlü olduğuna ve kazandığına tanıklık etmek için”.