Okul Bölgesi Öğretmenlerin Uzun Süreli Cinsel Suistimal İddialarını İnceliyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ekim ayının sonlarında, Long Island’daki körfez kıyısındaki Babylon köyündeki okul yönetim kurulu, kimliği belirsiz bir öğretmenin görevinden alındığını ve belirtilmemiş “rahatsız edici iddialar”la ilgili soruşturmanın beklendiğini belirten bir mektup gönderdi. ”

Mektup sosyal medyada yankılanırken, mevcut ve eski öğrenciler, bunu yaparken Babylon Lisesi’nde onlarca yıldır devam eden toksisite kültürünü betimleyen ve şehvetli davranışların, zorbalığın ve hatta öğretmenler ve öğrenciler arasındaki cinsel ilişkilerin hoş görüldüğünü veya görmezden gelindiğini iddia ederek deneyimler yayınladılar. .

Yaklaşık bir hafta sonra, 2011 yılında mezun olan 28 yaşındaki Brittany Rohl, yönetim kuruluna kendi mektubunu gönderdi. 16 yaşındayken kendisini tımar etmeye başladığını söylediği evli bir öğretmenle ilişkisini detaylandırdı. 18. doğum gününden kısa bir süre sonra cinsel ilişkiye başladıklarını söyledi.

Bayan Rohl, 15 Kasım’da bir okul yönetim kurulu toplantısında, Gainesville, Fla.’daki evinden mektubu sesli olarak okumak istediğini ancak yönetim kurulunun, yalnızca fiziksel olarak orada bulunan kişilerin konuşabileceğini söyleyerek talebini reddettiğini söyledi. dedi Bayan Rohl.

Böylece New York’a bir uçak bileti aldı.

Yönetim kurulu toplantısında, Bayan Rohl, yalnız olmadığını gördü. Bir düzineden fazla mezun, podyumdaki sözlerini takip etti. Birbiri ardına, teknikleri gösterirken onlara uygunsuz bir şekilde dokunan spor koçlarından, öğrencilerle özel olarak mesajlaşan ve onları gözetimsiz olarak evlerine getiren öğretmenlerden ve daha büyük kızların gelen yedinci sınıf öğrencilerini uyaracak kadar iyi bilinen yırtıcı bir kültürden bahsettiler. öğretmenlerden uzak durmaları gerekir.

Pek çoğu için, #MeToo hareketi sonunda Babylon’u kasıp kavurarak öğrencileri tehlikeye attığına inandıkları bir kültürle yüzleşmeye zorladı.

“Bu o kadar normalleştirilmiş ki, geçmişe bakıldığında, bir öğretmen gelip size dokunsa – omzunuza dokunsa, saçınıza dokunsa, vücudunuz hakkında yorum yapsa – bunun rapor edilmeye değer bir şey olacağı düşüncesi kimsenin radarında değildi” dedi. Rohl bir röportajda söyledi.

28 yaşındaki Brittany Rohl, bir lise koçunun onu romantik bir ilişki için hazırladığına inandığı hakkında Babylon’daki okul yönetim kuruluyla konuşmak için Florida’dan New York’a gitti. Kredi. . . The New York Times için Eve Edelheit

Gece yarısını geçen toplantının ardından, orada bulunan birkaç kişi ve haberlere göre, endişeler araştırılırken beş öğretmen daha ücretli izne ayrıldı. Okul bölgesi, uzaklaştırmaların iddialardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını söylemedi. Suffolk County Polis Departmanına ve Suffolk County Bölge Savcılığına göre, iddiaların hiçbiriyle ilgili olarak herhangi bir suçlama yapılmadı.

Babylon okullarının müfettişi Linda J. Rozzi, iddialara yanıt verilmesini isteyen bir e-postaya yanıt vermedi.

Okul bölgesi sözcüsü Deirdre Gilligan, müfettiş de dahil olmak üzere okul yetkililerinin sorunları yıllardır bildiği ve hiçbir şey yapmadığı iddiaları da dahil olmak üzere herhangi bir özel iddiaya yanıt vermeyi reddetti. Bir e-postada, Bayan Gilligan, okul bölgesinin raporları aldığını ve araştırdığını söyledi.

Bayan Gilligan yaptığı açıklamada, “Bölge hiçbir tür kötüye kullanıma müsamaha göstermez, tüm iddiaları çok ciddiye alır ve aldığımız her iddiaya göre hareket etmeye kararlıdır” dedi. “Cesur bireyleri öne çıkıp seslerini paylaştıkları için takdir ediyoruz. ”

New York Times izne çıkarılan altı öğretmenin yanı sıra görevi kötüye kullanmakla suçlanan diğer öğretmenlerle temasa geçti, ancak hiçbirinden yanıt alamadı. Times, suçlanmadıkları için suçlananların isimlerini vermiyor ve suçlamalar hala soruşturma altında.

Okul bölgesi iddiaları ele almak için bazı adımlar attı. Bu ay, kurbanları savunan Long Island merkezli kar amacı gütmeyen bir grup olan Suç Mağdurları Merkezi, tüm okul personeline cinsel taciz eğitimi vermeye başlayacak. Merkez ayrıca çalışanlara çocuk istismarı veya ihmalini bildirme yükümlülükleri konusunda eğitim verecek; New York Eyaleti yasalarına göre, çocuklarla teması olan tüm okul personeli bu tür iddiaları bildirmelidir. Kural, 1973’ten beri öğretmenler için geçerlidir.

Yine de, raporları “rahatsız edici” olarak nitelendiren New York Başsavcısı Letitia James, geçen ay lise hakkında bir soruşturma başlattığını duyurdu.

Eski öğrenciler, kısmen de olsa, tuhaf köy atmosferi ve kumsallarıyla tanınan, çoğunlukla beyaz, orta sınıf bir topluluk olan Babylon’un tecrit kültürünü suçladılar. Öğrencilere göre, küçük okulun sınıf başına sadece 100 öğrencisi var; Birkaç mezun, öğretmenlerin çoğu zaman tüm ailelere, bazen birkaç nesile, yakınlığa kayabilecek aşinalığı teşvik ettiğini söyledi.

2009’da mezun olan 30 yaşındaki Darcy Orlando Bennet, “Hiçbir şeyin ters gitmediği bu saygın küçük kasabada olduğunuzu düşünüyorsunuz – geceleri kapılarınızı kilitlemiyorsunuz” dedi. öğretmenin tarafından saldırıya uğradın ve kimse sana inanmıyor. ”

Öğretmenler tarafından cinsel tacize uğradıklarını söyleyen birkaç öğrenciden biri olan 30 yaşındaki Darcy Orlando Bennet, “Ama sonunda öğretmeniniz tarafından cinsel saldırıya uğradınız ve kimse size inanmıyor” dedi. Kredi. . . Johnny Milano, The New York Times için

Endişeler, yeniden atanan altı öğretmenin ötesine geçiyor. Bayan Bennet ve diğerleri, 10. sınıf yıllarında, bir öğrencinin bir tenis koçunu öğrencilerin arkalarına vurmak ve raketiyle eteklerini kaldırmak gibi şeylerle suçlamasının ardından okul tarafından soruşturulduğunu hatırladı.

Antrenör tenis takımındaki görevinden alındı, ancak özel eğitim öğretmeni olarak kaldığını söyledi. 2018’de emekli oldu ve hiçbir yasal işlem yapılmadı, dedi. Okul bölgesi olaylarla ilgili sorulara yanıt vermedi. Adam, cep telefonuna bırakılan ve yorum isteyen bir mesaja cevap vermedi.

Suç Mağdurları Merkezi’nin yönetici direktörü Laura A. Ahearn, mezunlar tarafından bildirilen bazı davranışların cinsel taciz, çocuğun refahını tehlikeye atma, cinsel istismar ve cinsel saldırı da dahil olmak üzere yasadışılık düzeyine yükseldiğini söyledi. Bayan Ahearn, okul yönetim kurulu toplantısından bu yana, mağdurların suç mağdurlarına destek hizmetleri sağlamak için ilçe ile birlikte çalışan merkezle temasa geçtiğini söyledi.

Dokuz eski öğrenciyle yapılan görüşmelerde, bazıları endişelerinden ilk kez okul yönetim kurulu toplantısında bahsettiklerini söyledi. Ancak, 2008’de Babylon’dan mezun olan bir New York Şehri polis memuru gibi diğerleri, o sırada yardım isterken olayları danışmanlara ve okul yetkililerine bildirdiklerini, ancak kendilerinin geri çevrildiğini ve hatta uygunsuz eylemi kışkırtmakla suçlandığını ve hatta cezalandırılmakla tehdit edildiğini söyledi. davranış.

Cinsel saldırı kurbanı olarak mahremiyetini korumak istediğini söylediği için kızlık soyadını kullanmak isteyen 31 yaşındaki memur Barbara Maier, durumu bildirdiğinde okul yetkililerinin onu okuldan uzaklaştırmakla tehdit ettiğini, saldırganını tekmeleyerek ve izinsiz kampüsten ayrılarak okul kurallarını çiğnediğini söyledi.

“Düşündüm ki: ‘Bir dakika, nasıl oluyor da kimse olup bitenleri rapor etmiyor?'” dedi Babylon Lisesi’ne devam eden 31 yaşındaki Barbara Maier. “’Bu nasıl bu kadar uzun süre devam etti?’” Kredi. . . Johnny Milano, The New York Times için

Halen toplulukta yaşayan Bayan Maier, “Şimdi bildiklerimi bilmek ve geçmişteki tüm bu şeylerle karşılaştırmak, çarklarım dönmeye başladı” dedi. “Düşündüm ki: ‘Bekle, nasıl oluyor da kimse olup bitenleri rapor etmedi? Bu nasıl bu kadar uzun süre devam etti?”

52 yaşındaki Corinne Samon, bir öğretmenin Babylon’daki bir mağazada kendisine yaklaştığını ve müstehcen bir yorum yaparken sırtına tokat attığını söylediği 1982’den bu yana hiçbir olayı rapor etmedi. 12 yaşında ve yedinci sınıfta olduğunu söyledi.

Bayan Samon, “12 yaşında bir çocuk olarak, çok fazla utanç, kendinden şüphe ve suçlama var” dedi, “ve sadece ‘Neyi yanlış yaptım?’ Biz yanlış bir şey yapmadığımızda bu duygu. ”

Olaydan yaklaşık kırk yıl sonra, Kasım ayında, Bayan Samon bir polis raporunda bulundu, dedi. Zamanaşımı kapsamında dosyalama süresinin dolmuş olmasına ve herhangi bir suçlamada bulunulamamasına rağmen, egzersizin katartik hissettirdiğini söyledi.

“Sonunda bunu yaptığımda çok iyi hissettim” dedi.