Patty Pravo 75 yaşına giriyor, ebedi asi pop yıldızı

Felaket

New member
Bugün bile Patty Pravo kendisi olmayı bırakmıyor: özgür, benzersiz, eksantrik, kışkırtıcı ve kışkırtıcı. Binlerce enkarnasyonunda değişmezi, asla vazgeçmediği ve bugün hala her röportajında savunduğu ifade özgürlüğü oldu.

9 Nisan 1948’de Venedik’te doğdu, çok genç yaşta Londra’ya kaçtı, ancak endişelerini ve ihlallerini barındırabilen ve ona ilk başarılarını kazandırabilen yolunu Roma’da buldu. İlk çıkışı, ona ebedi bir takma ad bırakacak olan ünlü bir Roma kulübünde gerçekleşir: o zamandan beri, aslında, herkes için “Piper’in kızı”, şarkı söyleyen kişi olarak kalacaktır.üzgün çocuk” (ilk single’ı, 1966’da kaydedildi).

Piper’dan uluslararası başarıya giden adım kısa: ” ileOyuncak bebek” (1968) dünyayı dolaşıyor. Sonra 70’ler, transgresyon yılları geliyor: “‘de üçlüler hakkında zarif bir şekilde şarkı söylemeyi başarıyor.Harika düşünce” ve yasak rüyalar “Çılgın fikir“, sadece çıplak göğüslerini gizlemeyen bir ceketle performans sergiliyor “Stryx“, Enzo Trapani tarafından Rai 2’nin ilk zamanı için yaratılan avangart şanzıman, ” için tamamen çıplak poz veriyor.Saatler“, şimdiye kadarki en ünlü İtalyan hard dergisi. Ama aynı zamanda esrar bulundurmaktan hapse girer. Yoğun bir şekilde, kendisiyle ve çevresindeki dünyayla sürekli mücadele içinde yaşanan bir hayat.

50 yılı aşkın kariyerinde Patty Pravo 110 milyon plak sattı, tüm dünyada yaşadı, sekiz dilde şarkı söyledi ve sonuncusu 2019’da Briga ile eşleştirilen on Sanremo festivaline katıldı ve eğer bir tanesinde olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte, yeni nesil şarkıcılarla hala iletişim halindedir, onlar için yıkılmaz bir ikondur. Sanremo ile ilişkisi belirsizdir: Hiç kazanmadı ama herkes onun 1984’teki Çinli bebek versiyonunda merdivenlerden inişini hatırlıyor, tıpkı şarkılarından birinin onun sembolü olarak kalması gibi (onun ve Festival için) “Ve bana ölmek istemediğini söyle“, 1997’de Gaetano Curreri ve Vasco Rossi ona dikti. Hatta 1990’da sahneye çıkmadan birkaç gün önce pes etmesine izin verdi ve parçanın Sting’in bir parçasına benzerliğini fark ederek gururla “Yapmıyorum” dedi. Saçmalık yapma” (ve şarkı Anna Oxa’ya miras kaldı.) Ödüller ve ödüller kazandı, Çin’de bankayı kırdı, birçok erkek sevdi, beş kişiyle evlendi (1968’de Gordon Faggetter, ’72’de Franco Baldieri, ’72’de Paul Jeffery 76, ’78’de Paul Martinez ve 1982’de John Edward Johnson, ayrıca 1974’te Riccardo Fogli ile İtalya’da tanınmayan bir ayinle İskoçya’da yapılan evlilik. Leo Ferrè, Vinicius de Moraes, Lucio Fontana, Tano gibi sanatçı ve müzisyenlerin ilgisini çekti. Festa ve Mario Schifano, Mick Jagger ile alışveriş yapıp 500’de Jimi Hendrix ile Roma’da bir gece geçirdiler.David Bowie, Frank Sinatra ve Robert Plant ile olan dostluklarını saymıyorum bile… Ancak 75 yaşında, yaşayan bir efsane olmasına rağmen devam ediyor. kendisi hakkında “Tanıdığım en normal insan benim.”