Sandra Milo, Pride için 90 yaşında kostümlü: “Aklını aç!”

Felaket

New member
Hizmette Sandra Milo ile birlikte, kendileriyle gurur duymak adına geleneksel olmayan güzelliğin diğer biçimlerini somutlaştıran insanlar var. “‘Kendini kucakla, en büyük devrim’ poz verdiğim çekimin konsepti – gönderideki aktris açıklıyor -. Bana normal geliyor çünkü devrim, zamanın ihtiyaçlarını takip eden, gelişen bir şeydir. büyük bir değişimin zamanı geldiğinde.”

Milo, vurguyu doğrudan değişime koyar. “Doğaldır, hayatın bir parçasıdır. Değişim durdurulamaz, zaten devam ediyor – devam ediyor -. Toplum gelişti, belli bir siyasi sınıfın yapması gerektiği gibi onu karşılamaya hazır hale geldi. Aşktan korkun. Aşk dünyadaki en büyük güçtür ve ona sahip olmak bir ayrıcalıktır, ancak kişi doğru sevmeyi öğrenmeli, diğerinin ihtiyaçlarını dinlemeli, sadece birbirimizi tanıdığımız kişilerin değil, her bireyin iyiliğiyle ilgilenmeli, sevginin her biçiminin kendisini yanlış bir şekilde dışlanmış veya daha kötüsü farklı hissettirmeden özgürce ifade etmesine izin vermek, kapsayıcılık hakkını garanti altına almak. Kimsenin size eşitsizliğin ağırlığını hissettirmesine izin vermeyin. Ben de sizinle aynıyım, siz eşitsiniz Ben. Birbirimize benzer olmamıza rağmen bizi benzersiz kılan hiçbir farkımız yok, sadece özelliklerimiz var”.

Sosyal tartışmalar

Söylemeye gerek yok, yorumların büyük çoğunluğu olumluydu. Ama belli ki birisi Sandra Milo’yu gösteriş yapmak istemekle suçlayarak ve “belirli bir yaşta” belirli gezilerden kaçınması gerektiğini söyleyerek ona saldırma fırsatını kaçırmadı. “Bana sadece emekli olup torunlara bakmam ve yeni nesillere yer bırakmam gerektiğini yazıyorlar (tabii ki kimse bunu ondan almak istemez) – diye yanıtlıyor -. Ben sadece bir araçtım, bir yol- arasında, yaşlıların bir temsilcisi olarak, aile, toplum, diğer benlik, kurumlar, hukuk sistemi tarafından tanınma ve kabul edilme hakkını talep etmek için ille de olmak zorunda değilsiniz. genç, zayıf, beyaz, heteroseksüel, kendini bir bütünün parçası hissedecek engeli olmayan” . Sonra başka bir mesajda kapsayıcılık konusundaki tüm fikrini ifade ediyor. “Biz sayılırız ve bu bize bağışlanmalı -diyor-. Dünya kategorilere, kelimenin tam anlamıyla bizden farklı olanların sürüleceği su geçirmez bölmelere ayrılmadı. Açık aklın!”.

Gönderinin altındaki yorumların büyük çoğunluğu coşkulu. Bununla birlikte, destek ve olumluluk dalgasının ortasında, yalnızca Milo’nun profilinde değil, aynı zamanda örneğin Grazia gibi fotoğraf çekimini yeniden başlatan diğer yayınların profilinde daha da kötü niyetli yorumlar ortaya çıkıyor. Bu nedenle, “kendime rağmen”, Instagram’daki başka bir gönderide belirtiyor – “yayınlananlara bir dipnot eklemek” ve “mesajın anlamını yanlış anlayan” tüm sosyal kullanıcılara yanıt vermek zorunda kalıyor. Örneğin Milo, “beni benmerkezci doksan yaşında olmakla suçlayan, tamamı yeniden yapılmış ve filtrelerle dolu, onun yalnızca yaşlı bir kadın olması gerektiğini” konuşuyor. Ve sözlerini sakınmıyor: “Kendini yaşlandırmıyorsun, sadece yaşlısın ve yaşlılık, eğer iyi yaşanırsa, hayatın harika bir dönemidir. Yine de görüntülerin çağrıştırıcı gücü, yanlış anlaşılmalara yer bırakmaz! Yaşlılığın pasif bir şekilde katlanılacak ya da sanki bir utanç ya da ölüm odasıymış gibi saklanacak bir durum olmadığını, aynı zamanda her birimizin az ya da çok bir şekilde içinden geçtiğimiz bir yaşam evresi olduğunu söylemeye can atıyorsunuz. canlı ruh ”.