Suçlayıcı, Maxwell ve Epstein’ın Onu 14 Yaşında Tuzağa Düşürdüğünü ve Kötüye Kullandığını Anlatıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Canlı yayınımızı takip edin Ghislaine Maxwell denemesi federal seks ticareti suçlamaları hakkında.

14 yaşındaki kız, 1994’te bir öğleden sonra Michigan’daki bir yaz sanat kampında piknik masasının etrafında arkadaşlarıyla dondurma yerken, “sevimli küçük bir Yorkie” ile “uzun boylu, zayıf bir kadın” yanından geçtiğini söyledi. .

Kampçılar köpeği sevip sevemeyeceklerini sordular, ancak kızın arkadaşları onu kadınla yalnız bıraktıktan kısa bir süre sonra bir adam onlara katıldı ve kıza kampı ve diğer ilgi alanlarını sordu. Kampa bağış yapan ve genç yetenekleri destekleyen bir hayırsever olduğunu söyledi. Kız Florida, Palm Beach’te yaşadığını söyleyince adam, “Ne tesadüf, biz de orada yaşıyoruz. “Telefon numarasını istedi.

Salı günü Florida’dan 14 yaşındaki Ghislaine Maxwell’in seks ticareti davasında ifade veren, şimdi mahkemede yalnızca “Jane” olarak tanımlanan bir yetişkin, jüri üyelerine Bayan Maxwell ile tesadüfen karşılaşmanın nasıl göründüğünü anlattı – Yorkie’li kadın – ve Jeffrey Epstein yıllarca cinsel istismara yol açtı.

Suistimal, Bay Epstein’ın Florida, New Mexico ve New York’taki mülklerinde gerçekleşti ve zaman zaman insan gruplarını ilgilendirdiğini söyledi. Bazen, dedi, Bayan Maxwell seks eylemlerinde yer aldı.

Jane yıllarca ifade verdi, tacizden kimseye bahsetmedi, ancak 2002’de Bay Epstein ile temasını kestikten sonra sevdiklerine güvendi. Kendisini çalışan bir aktör olarak tanımlayan Jane, kolluk kuvvetlerine ondan bahsetmedi. Bay Epstein’ın 2019’daki ölümüne kadar iddialar, kısmen endişeden dolayı, Hollywood’da profesyonel bir geri tepme ile karşı karşıya kalacağını söyledi.

Bayan Maxwell’in davasında kürsüye çıkan ilk sanık olarak Jane, Bayan Maxwell ve Bay Epstein’ın onu nasıl hayatlarına soktuğunun ve akıl hocalığı ve özel muamele gibi görünen şeylerin nasıl kısa sürede cinsel istismara dönüştüğünün bir resmini çizdi.

Jane, Michigan’daki ilk görüşmeden haftalar sonra okuldan eve geldiğini ve Bay Epstein’ın kendisini ve annesini çay içmeye evine davet etmek için aradığını öğrendiğini söyledi. Bir şoför onları almaya geldi ve onları Bay Epstein’ın evine getirdi.

Bu, yapacağı bu tür ziyaretlerin ilkiydi ama annesi bir daha onlara katılmadı. Evin etkileyici olduğunu ve davranışları bazen kafa karıştırıcı veya bunaltıcı olsa da Bay Epstein ve Bayan Maxwell’in de öyle olduğunu söyledi.

O ilk günleri anlatırken, Jane zaman zaman kendi kendine güldü, geniş bir jest yaptı ve doğrudan jüriye hitap etti. Ancak tacizine ilişkin anlatımlarına dönerken ve daha sonra, Bayan Maxwell’in avukatı, onun anılarına meydan okumak için çapraz sorguya başvurduğunda, Jane’in sesi daha ciddileşti.

Jane’in ifadesinin birkaç noktasında, Bayan Maxwell savunma masasındaki sandalyesinde öne doğru eğildi, bir gözlük taktı ve notlar aldı.

Jane, “En başından beri, temelde herkesle nasıl arkadaş oldukları konusunda pek çok övünme vardı,” dedi ve Bayan Maxwell ve Bay Epstein’ın “isim bırakmaya” girişeceklerini ekledi – onları Donald Trump gibi tanınmış kişilerden alıntı yaparak hatırladı. , Bill Clinton ve Mike Wallace. Etki, “çok iyi bağlantılı ve varlıklı olduklarını” önermek oldu. ”

Jane, yakında Bay Epstein’ın Palm Beach’teki evini haftada bir ya da iki kez ziyaret edeceğini ve Bayan Maxwell’in sürekli orada olduğunu söyledi. İlk başta, Bayan Maxwell bir abla figürü olarak karşımıza çıktı – “tuhaf ve “ilginç” dedi Jane, “ama hoş biriydi. Jane, Bayan Maxwell’in onu sinemaya, gömlek ve kaşmir kazak alışverişine ve Victoria’s Secret iç çamaşırına götürdüğünü söyledi: “beyaz pamuklu külotlar gibi “basit görünümlü olanlar. ”

Ama çok geçmeden, Bayan Maxwell onunla seks hakkında konuşmaya başladı, dedi Jane. Jane, bir gün, Bayan Maxwell’in, Bay Epstein’ın havuzunun etrafında üstsüz veya çıplak olarak uzanan bir grup kadının arasında olduğunu söyledi.

Ms. Maxwell, Jeffrey Epstein ile tanıştıktan sonraki yıllarda dünyayı gezen bir sosyetikti. Bay Epstein’ın kızları işe almasına, tımar etmesine ve nihayetinde cinsel tacize uğramasına yardım etmekle suçlanıyor. Kredi. . . Chris Ison/Press Association, Associated Press aracılığıyla

Başka bir gün, hala 14 yaşındayken, Jane, Bay Epstein ile ofisinde konuştuğunda, kendisini yetenek ajanlarıyla tanıştırabileceğini ve onun için “her şeyi gerçekleştirebileceğini” söylediğini söyledi. Sonra konuşmayı “aniden” sonlandırdı, elini tuttu ve onu dışarı ve havuz evine yönlendirirken, “Beni takip et” dedi.

İçeride, dedi Jane, Bay Epstein onu bir kanepeye götürdü ve eşofmanını çıkardı. Onu üstüne çekti ve “mastürbasyona devam etti” diye duraksayan bir sesle ifade verdi. Bitirdikten sonra, temizlik yapmak için banyoya gittiğini ve “hiçbir şey olmamış gibi davrandığını” söyledi. ”

Ghislaine Maxwell Davasını anlayın

<saat/>

Kart 1/5

Bir Epstein sırdaşı. Bir İngiliz medya patronunun kızı ve bir zamanlar New York’un sosyal sahnesinde bir demirbaş olan Ghislaine Maxwell, 2019’da seks kaçakçılığı suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından kendini öldüren Jeffrey Epstein’ın uzun zamandır yol arkadaşıydı.

Deneme. Bayan Maxwell’in merakla beklenen duruşması 29 Kasım 2021’de Manhattan’da başladı. Seks kaçakçılığı davası, Bay Epstein’ın asla almadığını hesaba katarak mahkeme salonu için bir vekil olarak görülüyor.

Ücretler. Ms. Maxwell, Bay Epstein ve diğerleriyle cinsel ilişkide bulunmak için 14 yaşında bir kız çocuğu olan küçükleri işe almak ve tımar etmekle suçlanıyor. Reşit olmayanları cinsel suç faaliyetinde bulunmak için nakletmek de dahil olmak üzere altı ayrı suçlamadan yargılanacak.

Savcılık davası. Savcılar, Bayan Maxwell’in genç kızları Bay Epstein için “damatlık etmek” için psikolojik olarak manipüle ettiğini söylüyor. Tımar kavramı, ona karşı açılan ceza davasının merkezinde yer alıyor.

Savunma. Ms. Maxwell’in avukatları, onu suçlayanların güvenilirliğini baltalamaya ve savcıların gerekçelerini sorgulamaya çalıştılar – yargılamaya devam edeceklerini belirttikleri çabalar. Bayan Maxwell, masumiyetini kararlılıkla korumuştur.

“Korkudan dondum,” dedi Jane. Bilardo evinde yaşananları kimseye anlatmadığını ifade ederek, “Korktum, iğrenç hissettim ve utandım. ”

Bu olaydan kısa bir süre sonra Jane, Bayan Maxwell’in Bay Epstein’ın yatak odasında onlara katıldığını söyledi; iki yetişkin birbirine dokunurken, onu kendilerine katılması için yönlendirdiler. Daha sonraki ziyaretlerde, Bayan Maxwell ve Bay Epstein, Jane’i evin masaj odasına getirdiler ve burada Bayan Maxwell, Bay Epstein’ın masaj yapılmasını nasıl sevdiğini açıkladı.

Bir savcı olan Alison Moe, bu olaylar sırasında Bayan Maxwell’in tavrını sordu.

Jane, “Çok sıradan göründüğünü söyleyebilirim, sanki çok normalmiş gibi, çok da önemli bir şey değilmiş gibi,” dedi.

Jane’in genellikle duygusal ifadesi, Bayan Maxwell’in Manhattan’daki Federal Bölge Mahkemesi’ndeki davasının ikinci gününde, Bay Epstein’ın 14 yaşındaki kızları işe almasına, tımar etmesine ve nihayetinde cinsel tacize uğramasına yardım ettiği suçlamasıyla geldi.

Savcılar, Jane ve şimdi hepsi yetişkin olan diğer üç suçlayıcının duruşmada takma adlar veya kısmi isimler altında ifade vereceklerini söylediler.

Savunma, Jane’in bir rol oynadığını öne sürerek çapraz sorguda Jane’in güvenilirliğini baltalamayı planladığını ve onun yalnızca hükümetle işbirliği yapmaya ve Bayan Maxwell’i ima etmeye karar verdiğini çünkü bunun onun güvenliğini sağlayacağına inandığını açıkça belirtti. Epstein kurban fonundan kendisine 5 milyon dolar kazandıran bir talep.

Salı öğleden sonra geç saatlerde, Bayan Maxwell’in avukatlarından biri olan Laura Menninger, Jane’e iddialarını bildirmedeki gecikme konusunda baskı yaparak çapraz sorgusuna başladı ve Florida’daki gençlik yıllarına dair hafızasındaki boşluklara dikkat çekmeye çalıştı. Çapraz sorgusunun Çarşamba sabahı devam etmesi bekleniyor.

O zamandan önce, savcı Bayan Moe, Jane’e Bay Epstein ve Bayan Maxwell’in kurbanı olarak kimliğini kamuya açıklayıp açıklamadığını sordu.

Hayır, dedi Jane, istemedi de.

“Her zaman sadece bunu geçmişte bırakmak istedim. Hayatıma devam ettim,” dedi Jane. “Eğlence endüstrisinde çalışıyorum ve kurbanları utandırma bu güne kadar hâlâ çok yaygın. Topluluk önünde konuşmanın da kariyerini etkileyebileceğini söyledi.

“Aslında hiçbir kısmını istemedim” dedi. “Sadece gitmesini istedim. ”

Lola Fadulu raporlamaya katkıda bulundu.