SUNY Lideri, Cuomo Kurbanını Küçük Düşürdükten Sonra İstifa Edecek

Bilgin

Global Mod
Global Mod
New York Eyalet Üniversitesi rektörü Jim Malatras, eski Vali Andrew M. Cuomo cinsel taciz.

14 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan istifası, eski valinin Ağustos ayında istifa etmesine yol açan çok sayıda skandalın ortasında, Bay Cuomo’nun bir diğer müttefiki için muhteşem bir düşüş oldu.

Bay Malatras, eyalet başsavcısı Letitia James’in ofisinin Bay Cuomo hakkındaki soruşturmasından yeni kanıtlar yayınlamasının ardından son iki hafta içinde iki partili tepki ve artan eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Yeni materyaller arasında, Bay Malatras ile üst düzey Cuomo yetkilileri arasında, birkaç ay sonra Bay Cuomo’yu cinsel tacizle suçlayan eski bir ekonomik kalkınma yetkilisi olan Lindsey Boylan’ı küçük düşüren Mayıs 2019 tarihli metin mesajları yer aldı.

Cuomo yönetiminden ağır şartlarla ayrılan Boylan Hanım, Twitter’da valiliğin ücretli aile izni politikalarını eleştirerek, sosyal medya platformunda Bay Malatras ile Bayan Boylan arasında bir çatışmaya yol açmıştı.

Kamu davası, Cuomo’nun yakın çevresinin üyeleri arasında özel bir metin zincirine dönüştü. Gruba gönderilen bir metinde Bay Malatras, “Malatras’tan Boylan’a:” ve ardından bir müstehcenlik yazdı. Başka bir kısa mesajda, Bay Malatras, “Onun bazı saçma e-postalarını yayınlayalım!” Diye yazdı. Cray, delilerin argosudur.

Kasım ayı sonlarında yayınlanan mesajlar, sistemin öğrencilerini ve öğretim üyelerini temsil eden yönetim organlarının yanı sıra, üniversitenin mütevelli heyetini Bay Malatras’ı görevden almaya çağıran, büyüyen bir eyalet yasa koyucu grubundan protestolara yol açtı.

Geçen hafta kısa mesajlar için özür diledi ve şunları söyledi: “Sözlerim uygunsuz, saygısız ve yanlıştı. ”

Bay Malatras giderek daha fazla güç durumda kalırken, SUNY mütevelli heyeti bir destek bildirisi yayınladı ve kurulun başkanı Merryl Tisch, istifası için ek çağrıları engellemek için yasa koyucularla konuşarak müdahale etmeye çalıştı.

Sn. Malatras’ın müttefikleri, kısa mesajları Bayan Boylan’ın Bay Cuomo’yu cinsel tacizle suçlamasından yaklaşık altı ay önce gönderdiğine dikkat çekerek eylemlerini savundu. Eyalet başsavcılığının raporuna göre, Bay Malatras, aylar sonra Bayan Boylan’a personel dosyasını gazetecilere sızdırarak misilleme yapma çabasında yer alan Cuomo vekilleri arasında da değildi.

Ancak sonunda, Bay Malatras, son tartışmaların aşılmaz bir “dikkat dağınıklığı” yarattığını söyledi. ”

SUNY’nin Mütevelli Heyeti’ne yazdığı bir mektupta, “Geçen hafta boyunca beni çevreleyen son olaylar, SUNY’nin Covid-19’dan çıkmasıyla birlikte yapılması gereken önemli işler konusunda dikkatimi dağıttı” dedi. “Bireyin gelişme, değişme ve büyüme yeteneğine derinden inanıyorum, ancak aynı zamanda SUNY’ye de derinden inanıyorum ve başarısına asla bir engel olmak istemem. ”

Şansölye olarak Bay Malatras, 64 kampüste yaklaşık 400.000 öğrenciden oluşan ülkenin en büyük yüksek öğretim sistemlerinden birini denetlemekle ve koronavirüs pandemisi sırasında operasyonlarına öncülük etmekle görevlendirildi.

Bay Malatras, önceki şansölye Kristina M. Johnson’ın Ohio Eyalet Üniversitesi’nin başkanı olmak için istifa etmesinin ardından Ağustos 2020’de – çoğu vali tarafından Eyalet Senatosu’nun onayıyla atanan – sistemin mütevelli heyeti tarafından şansölye olarak atandı. .

Pandemiye müdahalenin aciliyetini dile getiren kurul, geçmişte olduğu gibi geniş, ulusal bir rektör arayışına girmedi, bu yaklaşım bazı yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra öğrenciler ve öğretim üyeleri tarafından da eleştirildi.

Diğerleri, Bay Malatras’ın Bay Cuomo ile yakın bağlarının SUNY’nin bağımsızlığını aşındırıp yıpratmayacağı veya Bay Malatras’ın Bay Cuomo ile ilişkisinin ve onun eyalet yönetimindeki deneyiminin üniversiteye daha fazla kaynak getirip getirmeyeceğini tartıştı.