Tek seferlik şehir inşası: Pocket City 2 neden alışılmışın dışına çıkıyor?

xTasarim

Global Mod
Global Mod
Pocket City 2 hakkında anlatılacak iki hikaye var ve her ikisi de bir şekilde bağlantılı: iPhone, iPad ve Android için oldukça gelişmiş bir şehir simülasyonu hakkında bir hikaye var ve App Store aracılığıyla Mac’te de kullanılabilir. Yeni bölümde, oyuncular artık diğer şeylerin yanı sıra şehirlerinde 3B modunda koşabilecekler. Tabii ki, tüm bunlar bilgisayar oyunları tarihinde bir dereceye kadar zaten oldu – diğer başlıklar veda ediyor. Ancak bu durumda, kısmen birkaç geliştiriciye sahip büyük oyun stüdyolarıyla ilgiliydi, bu da bizi iki numaralı hikayeye götürüyor, yani Pocket City 2 aynı zamanda, dahası, bir birey olarak, akışa karşı çıkan bağımsız bir geliştiricinin hikayesidir. App Store’daki uygulama satın alımları ve abonelikler değişkenlik gösterir ve bir oyunu başlamak için fazladan bir ekstraya ihtiyaç duymadan sabit bir fiyata sunmaya devam eder.

İlk bölüm 2018’de yayınlandı

2018’in büyük ilgi gören ilk bölümünün ardından, geliştirici Bobby Li, 2023 Nisan’ının başlarında Pocket City 2 ile devam etti. Simülasyonun ayrıntı düzeyi artık çok daha yüksek: ayrıca şehrinizin çöp ve kanalizasyonunu da yönetmeniz gerekiyor. , farklı zorluklarla mevsimler ve gündüz-gece döngüsü vardır. Oyuncular artık 3D şehirlerinde özgürce hareket edebilir, araçları kullanabilir ve görevleri çözebilir. Sayı ve istatistik dostları da paralarının karşılığını alacaklardır. Ve dilerseniz sokak partilerini bile kutlayabilir veya bir yanardağ patlatabilirsiniz.

Kanada, Toronto’daki Codebrew Games’in arkasında bir kişi var: Bobby Li. Onunla yeni bölüm ve oyunu 6 Euro’nun biraz altında bir kereye mahsus bir fiyata satma kararı hakkında konuştuk.

Pocket City 2 bana şehir kurma simülasyonlarının daha iyi günlerini hatırlatıyor. Zaten birçok varyasyonda var olan bir oyunu geliştirmek için motivasyonunuz neydi?

Bobby Li: Normal bir mobil oyunun kapsamının ötesinde bir mobil şehir kurma oyunu yapmak istedim. Şehir kurma oyunları oynamayı çok seviyordum ama mobilde tam olarak istediğimi bulamayınca kendiminkini yapmaya karar verdim. Ayrıca diğer birçok oyunun aksine mikro dönüşümler olmadan yapmak istedim.

Pocket City 2’yi diğer tüm şehir kurma simülasyonlarından farklı kılan nedir?

Pocket City, mini oyunlarda özgürce hareket etme, görevleri kabul etme, avatarınızı kişiselleştirme ve dünyayla etkileşim kurma gibi ek özellikler ekler. Pek çok oyuncu, şehirlerine yeni bir şekilde bağlı hissetmelerini sağladığını söyleyerek ücretsiz dolaşım özelliğinden keyif aldı.

Pocket City 2'de 3D modu

Pocket City 2’nin öne çıkan özelliklerinden biri: yeni 3B modu

(Resim: mki / Haberler çevrimiçi)

Oyunu kendin geliştirdiğini okuduğumda inanamadım. Böyle bir şeyi kendin nasıl yapabilirsin? Ve 2. bölüme kaç saat çalışma gitti?

Pocket City 2’de tam zamanlı olarak yaklaşık üç yıl çalıştım. Yazılım mühendisi olarak çalıştım ve grafik tasarım da yapıyorum. Ayrıca gençken eğlenmek için bazı animasyonlar yaptım. Sonunda, her zaman yapmak istediğim şey olan oyun geliştirmede becerilerimi iyi bir şekilde kullanabildim. Oyunu Unity ile geliştirdim ve Unity Asset Store’da size bu konuda yardımcı olacak harika ürünler var. Ancak kendi modellerimi oluşturmak ve oyun için satın alınan varlıkları düzenlemek için Blender gibi yeni araçlar öğrenmem gerekiyordu. Unity’nin kendisini anlamam da biraz zaman aldı. İlk yıl çoğunlukla öğrenmekle ilgiliydi!

Bu kadar ayrıntılı bir simülasyon geliştirdiyseniz, Pocket City 2’yi hala örneğin eğlence için oynuyor musunuz?

Genelde test amaçlı oynuyorum. Bence günde yaklaşık 10 saatinizi bir şeyi geliştirmek için harcarsanız, sonrasında başka bir şeye bakmak isteyeceksiniz. Ama ailem ve arkadaşlarım oyunu oynuyor ve bana harika geri bildirimler veriyor, bu yüzden eğlenceli olduğunu biliyordum!

Pocket City 2’yi App Store’daki diğer birçok oyundan ayıran şey, uygulama içi satın alma olmamasıdır. Bunun yerine, oyun tek seferlik bir ücret karşılığında kullanılabilir. Kalıcı abonelik gelirinden feragat etme sebebi neydi?

Ticari bir bakış açısından, tek seferlik fiyat, mikro dönüşüm içermeyen bir oyun arayan oyuncuları cezbediyor ve onlar benim hedef kitlem. Ben bir insan olduğum için bu fiyat modelinin satışları tamamen bana yetiyor. Bu, büyük bir şirket için yeterli bir gelir olmaz, ancak bir birey olarak bundan oldukça memnunum.

Pocket City 2'deki İstatistikler

Sayı ineği mutlu: Pocket City 2’deki istatistikler

(Resim: mki / Haberler çevrimiçi)

Alıcıların bu modele tepkileri neler? Yeni bölümün tanıtımı iyi geçti mi?

Oyunu beğenen ve birçok yeni özellikle oyunun beklentilerini aştığını söyleyen oyunculardan çok sayıda mesaj aldım. Pocket City 2, Pocket City 1’den her açıdan daha büyük. Satışlar Pocket City 1 kadar yüksek değil ama zamanla artacağına inanıyorum. Pocket City 1 lansmanından önce daha büyük bir heyecana sahipti, ancak Pocket City 2 daha iyi bir oyun!

Pocket City’nin kaputunun altında 1. ve 2. bölümler arasında teknik olarak neler değişti?

Pocket City 1, web teknolojileri kullanılarak geliştirildi, temelde kaputun altında kurgusal bir web sitesiydi. Pocket City 2, tüm yeni özellikleri etkinleştiren Unity motorunda geliştirildi.

Pocket City için başka planlar var mı?

Denetleyici desteği, ek diller (Almanca dahil) eklemeyi ve oyunu başka platformlara taşımayı planlıyorum. Ayrıca oyuncu önerilerine göre yeni içerikler eklemek istiyorum!

Mac'ten daha fazlası ve

Mac'ten daha fazlası ve

(mki)

Haberin Sonu