Trani, Ron bir süredir aradığı aileyi buluyor

Felaket

New member
Beklenen ve aranan bir kucaklama. Yıllarca solmuş ama bir hazine gibi saklanmış, aslını arayanlara gururla sergilenen mutlu yüzlerin fotoğrafları. Rosalino, Marta ve Annamaria, prokusinler ve hepsi Trani’nin güzelliğinde sağlam köklere sahip, sonunda buluştular. Ancak Marta ve Annamaria, özel bir akrabaları olduğu için kendilerini şanslı hissettiler: Rosalino, Rosalino Cellamare, takma adı Ron.

Şarkıcı, Trani’nin emekli bir belediye çalışanının soyundan gelenlere, soyundan gelenlere ve hanedanlara tutkuyla demir iradesiyle titizlikle tasarlanmış bir soy ağacı sayesinde geçmişini yeniden inşa edebildi. Kayıt ofisine dönen – birkaç ay önce ayrılan – ve arşivleri tarayan, tozlu klasörleri karıştıran o, Pasquale Palone idi. Bu yüzden, Ron’un Tranese kökenli olduğunu doğrulayan isimler ve duygularla dolu dalları olan o çalıyı aldı. Ve soyadının zamanla değiştiğini, 1726’daki Cellamaro’dan bugün gururla spor yaptığı soyadına dönüştü.

O zamandan beri, Ron’un büyükbabasına kadar birçok Domenico ve Pasquale Cellamare’nin halefi oldu ve şarkıcı-söz yazarı, aile geçmişinin hikayesiyle büyülendi. Cellamare anne tarafından Marta Bassi ve Annamaria Lorusso ile dinlendi.

Ron dönerek, “Her konserde her zaman biri bana şunu söyler: Ben senin akrabanım. Ve sonra büyükbabamın işiyle ilgili hileli soruyu soruyorum: Şimdiye kadar kimse bizi almadı. Bunun yerine doğrudan sahneye çıkabilirsin”, dedi Ron dönerek. heyecanlı, mutlu bir şekilde gülümsemeyi başaran ve kendisiyle gurur duyduklarını tekrarlayan iki prokusine.

“Akrabalarım da Milano’da çok çünkü büyükbabam hayatına orada başladı: bu yüzden onlar için de bir kutlama olacak”.

Ve Trani Belediyesi de bir parti planlamayı planlıyor. 13 Ağustos’taşarkıcı-söz yazarı 70 yaşına geldiğinde Belediye Başkanı Amedeo Bottaro’nun “Katedralin önündeki meydanda bir konser düzenleyebiliriz” önerisi “neden olmasın!” Ron tarafından