Transit İşçiler için Yardım Aranıyor İşaretleri Hazır

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bugün Çarşamba. Muhtemelen ülke çapında işgücü kıtlığı hakkında okudunuz. Bugün New York bölgesindeki toplu taşımayı etkileyene bakacağız.

Kredi. . . The New York Times için Gregg Vigliotti

Geçimlerini sağlamak için iki işte çalıştıktan sonra Eylül ayında New York City metro şefi olarak başlayan Rashaad Milligan, “Böyle bir ihtiyaç olduğu için şanslıydım” dedi.

İhtiyaç, kronik bir toplu taşıma işçisi sıkıntısıdır. Biniciler, daha az sıklıkta gelen metro ve otobüslerle ya da toplu taşıma acenteleri yeterli mürettebat toplayamadığı için iptal edilen tarifeli yolculuklarla buna katlanıyor.

Transit acenteler, pandemi tarafından hırpalanmış bir iş gücünü yeniden inşa etmek için mücadele ediyor. New York’un metro ve otobüslerini işleten Metropolitan Ulaşım Otoritesi, 600’den fazla tren operatörü, tren kondüktörü ve otobüs şoförü için açılışlara sahiptir.

Bir bekçi grubu olan M.T.A.’nın Daimi Vatandaşlar Danışma Komitesi’nin yönetici direktörü Lisa Daglian, “Bu büyük bir sorun” dedi. “Yeterli hizmetin olması için yeterli mürettebatın olması gerekiyor. ”

M.T.A., federal pandemi yardımının kurumun mali durumunu stabilize ettiği Şubat ayında bazı işçiler için işe alım dondurmasını kaldırdıktan sonra işe alımlarını hızlandırdı. Kısa süre önce, son üç yıl içinde emekli olan operatörleri ve şefleri eğitmek için yaklaşık 800 mektup göndererek, üç ay boyunca 35.000 $ ‘a kadar işe geri dönmelerini istedi. Şimdiye kadar 20 kişi evet dedi.

[Emekli Metro İşçileri Neden Geri Dönmek İçin 35.000 Dolar Alıyor]

M. T. A., yardım isteniyor işareti koyan tek transit acentesi değil. Amtrak, pandemi sırasında mühendislerinin ve şeflerinin yüzde 10’unu yıpranma nedeniyle kaybetti. Bir sözcü Jason Abrams, 16 ay boyunca yeni çalışanı işe almadıktan sonra, şimdi 200 yeni işçi ekleme sürecinde olduğunu söyledi.

Transit işler geleneksel olarak “iyi” işler olmuştur – ekonomi kötüye gittiğinde bile güvenlidir. Ancak pandemi, evde göreceli olarak güvenli bir şekilde çalışmak yerine bir trende veya otobüste çalışmanın risklerini vurguladı. Ajansa göre, en az 173 M.T.A. çalışanı Covid’den öldü.

City’de sosyoloji profesörü olan Ruth Milkman, “Eğer bir seçeneğiniz varsa – ve birçok işveren insan bulmakta güçlük çektiği için şu anda seçenekleriniz varsa – daha güvenli ve fiziksel olarak daha az yorucu bir şey seçmek isteyebilirsiniz,” dedi. New York Üniversitesi.

Toplu taşıma acenteleri için, 22 dolardan başlayan New Jersey Transit otobüs şoförleri gibi deneyim içeren lisans veya teste dayalı sertifika gereksinimleri nedeniyle işe alım karmaşıktır. Saatte 20, ticari ehliyet sahibi olmalıdır.

Georgetown Üniversitesi Eğitim ve İşgücü Merkezi’nde araştırma profesörü ve baş ekonomist olan Nicole Smith, bu tür gereksinimlerin nitelikli başvuru havuzunu sınırlayabileceğini söyledi. New Jersey Transit o kadar çaresiz ki, ticari ehliyeti olan başvuru sahiplerine 6.000 $ ‘lık ikramiye teklif ediyor.

Smith, toplu taşıma şirketleri kalifiye işçi bulsa bile, onları eğitmenin aylar sürebileceğini ekledi. “Herkes bunu haftalar ya da birkaç ay içinde halletmek istese de,” dedi, “birkaç yıl sürecek. ”

<saat/>

Hava durumu

40’ların ortalarında kısmen güneşli bir günün ve çoğunlukla bulutlu bir akşamın tadını çıkarın. Gece geç saatlerde sağanak yağış ihtimali var.

alternatif yan park

8 Aralık’a kadar geçerlidir (Immaculate Conception).

<saat/>

Alice Sebold, masum bir adamın tecavüz mahkumiyeti için özür diler

“Lucky” adlı anı kitabının ve “The Lovely Bones” adlı romanın en çok satan yazarı Alice Sebold, mahkemede kimliğini tespit ettikten sonra 40 yıl önce kendisine tecavüz etmekten haksız yere suçlu bulunan bir adamdan özür diledi. Sebold, Medium web sitesinde, “masum bir adamı hapse gönderen bir sistemde” farkında olmadan” bir rol oynadığı için pişman olduğunu belirten bir açıklama yaptı. ”

[ Alice Sebold Kendisine Tecavüz Etmekle Yanlış Bir Şekilde Mahkum Edilen Adamdan Özür Diledi ]

Özür, adam Anthony Broadwater’ın mahkûm edilmesinden bir hafta sonra, Sebold’un Syracuse Üniversitesi’nde birinci sınıftayken tecavüze uğradığı Syracuse, NY’daki bir eyalet mahkemesi yargıcı tarafından tahliye edilmesinden bir hafta sonra geldi. 1998’de şartlı tahliyeyle serbest bırakılmadan önce 16 yıl hapis yatan Broadwater, meslektaşım Karen Zraick’e Sebold’un özrü için “rahatlamış ve minnettar” olduğunu söyledi.

<saat/>

Uyuşturucu kullanıcıları için denetimli enjeksiyon bölgeleri

Uyuşturucu kullanıcıları için uzun süreli iğne değişim programları olan iki merkez, Salı günü denetimli enjeksiyon bölgeleri haline geldi, yani eğitimli bir personel aşırı dozu tersine çevirmek için ilaçla beklerken birinin ateş edebileceği bir oda var. Yetkililer, öğleden sonra erken saatlerde, biri Doğu Harlem’deki merkezde, diğeri Washington Heights’taki benzer bir tesiste iki merkezin aşırı doz alan iki kişinin hayatını kurtardığını söyledi.

[Ulusun New York’ta Açılan İlk Denetimli Uyuşturucu Enjeksiyon Siteleri]

Şehir, fentanil de dahil olmak üzere, giderek daha güçlü sokak uyuşturucularından kaynaklanan aşırı doz ölümlerini azaltmak için iki merkeze yetki verdi. Merkezler, New York’u Amerika Birleşik Devletleri’nde, bu tür merkezler yaygın olarak bilindiği için denetimli enjeksiyon bölgeleri açan ilk şehir yapacak – destekçilerin bağımlılıkla başa çıkmak için daha az cezalandırıcı ve daha etkili bir yaklaşım sunduğunu söylediği tesisler. Muhalifler, uyuşturucu kullanımı için mıknatıs gibi enjeksiyon bölgelerine saldırıyorlar.

Kentin sağlık komiseri Dr. Dave Chokshi, New York’ta her dört saatte bir birinin aşırı dozda uyuşturucudan öldüğünü ve 2020’nin aşırı doz rekoru kıran en ölümcül yıl olduğunu belirterek, “Derin bir inanç ve aynı zamanda aciliyet duygusu hissediyoruz” dedi. , hem ulusal hem de New York’ta.

<saat/>

En son New York haberleri

• Ghislaine Maxwell’in davasının ilk gününden dört paket servisi okuyun.

• CNN, Chris Cuomo’yu askıya aldı. Kablo ağının hareketi, sunucunun vali olarak istifa etmeden önce kardeşi Andrew Cuomo’ya yardım etme çabalarıyla ilgili yeni raporların ortasında geldi.

• Rockefeller Center’daki ağaç aydınlatma törenini nasıl izleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
<saat/>

Dünya AIDS Günü için mum ışığında bir kutlama

Kredi. . . Othoniel Stüdyosu

Bugün Dünya AIDS Günü — The Times’ın AIDS hakkındaki ilk öyküsünden 40 yıl beş ay sonra, o zaman o kadar yeniydi ki bir adı yoktu. Bugün ayrıca New York Şehri AIDS Anıtı’nın adanmasının beşinci yıldönümü.

Bu öğleden sonra anıt, H. I. V. ile yaşayan New Yorklular tarafından yönetilen bir şiir okuması ve ardından bir mum ışığı nöbeti olan “Kelimeler Anma” sunacak. Mum ışığı, Fransız heykeltıraş Jean-Michel Othoniel tarafından tasarlanan 250 adak mumundan gelecek.

Anıtın yönetici direktörü Dave Harper, Othoniel’e bir bağış toplama projesi için sanat yaratma konusunda yaklaştığını söyledi. Harper, “Jean-Michel, tasarımında 250 elle şişirilmiş adak yaptırarak ve ‘perilere inanıyorum’ kelimeleriyle kazınarak, kaybedilenler için bir haraç yaratmasına yardım etmemizi istedi. “Ucuz veya ücretsiz bir şey yapmak istedi ve etkinliğe gelen herkesin yanlarında bir şeyler almasına izin vermek için ücretsiz gittik. ”

<saat/>

Okuduklarımız

• Moda dünyası Virgil Abloh’un ölümünün yasını tutarken, hayranlar markası Off-White’ın SoHo karakolunun önünde saygı duruşunda bulundu.

• Gothamist, yeni mevzuatın propan ısıtıcılarını açık hava yemek alanlarına nasıl geri getirebileceğini bildiriyor.

• Metropolitan Sanat Müzesi, 125 milyon dolarlık bir hediyenin ardından modern ve çağdaş sanat kanadının yeniden inşasına hızla başlıyor.
<saat/>

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

Çok sıkı

Sevgili Günlük:

1970’lerin başında, haftada iki gece yüksek lisansa giden yeni bir öğretmendim. İşten eve metroyla gider, kısa bir şekerleme yapar, hızlı bir yemek yer ve sonra park yeri aramaya başlayacağım Queens College’a 15 dakika sürerdim. Birini bulmak her zaman zor olmuştur.

Bir akşam, daire çizip boş yere daire çizdikten sonra, bir Dodge Dart’ın kendisi için çok küçük olan ama benim minik Mercury Capri’m için doğru boyutta olan bir boşluğa sıkışmaya çalıştığını gördüm.

Dodge’un arkasına park ettim ve onu kullanan kadının pes edip gitmesini bekledim.

Ama denemeye devam etti, farklı açılardan ve yaklaşımlardan geri çekilip geri çekildi ve alanın arabası için çok küçük olduğunu kabul etmeyi reddetti.

Sonunda, birkaç dakika bekledikten sonra ve yakında dersim başlayacakken kafamı pencereden dışarı çıkardım.

“Haydi,” diye bağırdım, “o alana giremezsin!”

“Sen beni izlerken olmaz, yapamam!” diye bağırdı.

— Jay Stonehill

Agnes Lee tarafından resimlendirilmiştir.
Gönderimleri buraya gönderin ve Metropolitan Günlüğünü buradan okuyun .

<saat/>

Dünkü yeni elektrik nakil hatlarıyla ilgili haberimiz, bir iletim hattındaki yatırımcılardan birinin yanlış bir şekilde tarif edilmesi ve gayrimenkul geliştiricisi Related’ın hattın işletilmesiyle üretilen yeni enerji kredilerinden nasıl yararlanabileceği hakkındaydı. Yatırımcı, Related’ın kendisi değil, bir iştiraki olan EnergyRE’dir. Ve Related, binalarının enerji kullanımına yönelik yeni cezaların etkisini, kredi alıp satarak değil, piyasadan kredi alarak azaltabilir.

<saat/>

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. – J.B.

P. S. İşte bugünün Mini Bulmaca ve Yazım Arısı . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz .

Melissa Guerrero, Rick Martinez ve Olivia Parker, New York Today’e katkıda bulundu. ekibe adresinden ulaşabilirsiniz.
nytoday@nytimes. com .

.