“xrOS” için marka sesi: Apple’ın kulaklık işletim sistemi

xTasarim

Global Mod
Global Mod
Apple’ın bir sonraki işletim sistemi hemen köşede. iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS yakında “xrOS” ile birleştirilecek: Yeni Zelanda Ticari Marka Ofisi, Apple SF Pro sistem yazı tipinde ayarlanan bu kelime işareti için ilgili uygulamayı yayınladı. Daha önce, ticari markalarla ilgili söylentiler biliniyordu. “Reality Pro” ve “Reality One”, beklenen Apple kulaklık için olası isimler. Diğerlerinin yanı sıra, bilgisayar donanımı ve yazılımı alanlarını kapsayan koruma sınıfları için “xrOS” talep edildi.

Yeni Zelanda Ticari Marka Ofisinde xrOS girişi

xrOS için marka girişi – Apple SF Pro sistem yazı tipinde.

Bir itme olarak artırılmış gerçeklik

“XR” ile xrOS, “genişletilmiş gerçeklik” anlamına gelir. Önceki raporlara göre, Apple’ın kulaklıkları, saf VR kulaklıklarına veya kayak gözlüklerine benzer şekilde, göz çevresindeki çevresel alanı opak hale getirecek. Ancak kulaklığın, örneğin artırılmış gerçeklik uygulamalarını etkinleştirebilmesi için, fiziksel ortamı bir kamera sistemi aracılığıyla yakalaması ve gerekirse entegre ekranlarda göstermesi gerekecekti.

“Deep Dive” adlı bir şirket, Yeni Zelanda’da “xrOS” ticari markası için başvurdu ve Apple, henüz erken bir aşamada duyurulmamış yeni ürünlerin ticari marka haklarını güvence altına almak için bu tür paravan şirketleri düzenli olarak kullanıyor. Macrumor’un bildirdiğine göre, Deep Dive geçmişte başka ticari marka başvuruları yaptı, buna “Derin Ekran” adı da dahil.

Apple kulaklıklarda iPad uygulaması?

xrOS terimi, diğer Apple yazılımlarında çoktan ortaya çıktı ve uzun süredir bir sonraki işletim sisteminin adı olarak kabul ediliyor. Şimdiye kadar, gözlemciler Apple’ın iOS ve iPadOS’teki bilinen ana uygulamalarını yeni işletim sistemi için uyarlamasını ve ayrıca üçüncü taraf geliştiricilerin iPad uygulamalarını taşıma seçeneği oluşturmasını bekliyorlardı. Geliştirici konferansının çoğu, geliştiriciler için yeni olasılıklara ayrılacak, yakın zamanda söylentilere göre.

Mac'ten daha fazlası ve

Mac'ten daha fazlası ve

(lbe)

Haberin Sonu