Yeni Belediye Başkanının İlk Atanması: Okullar Rektörü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bugün Perşembe. Bugün, konuyla ilgili bilgisi olan birkaç kişiye göre, bir sonraki belediye başkanı Eric Adams tarafından okul rektörü olarak seçilen David Banks ile tanışacağız. Mevcut belediye başkanı Bill de Blasio’nun sır olarak saklamak için mücadele ettiği etik kurallara da bakacağız..

Kredi. . . The New York Times için Phil Mansfield

Adams’ın Demokratların belediye başkanlığı adaylığını kazanacağı netleştiğinde, Haziran gecesi Eric Adams’ın yanında gülümseyerek durdu. Şimdi David Banks’in, New York şehrinin devlet okulu sisteminin bir sonraki rektörü olarak Adams’ın ilk büyük ataması olması bekleniyor.

Adams’ın bugün duyuruyu, Banks’in Brooklyn’in Crown Heights semtinde çocukken gittiği ilkokul olan Public School 161’de yapması planlanıyor.

59 yaşında olan ve gözü yıllardır şansölyenin işinde olan Banks, Eagle Academy for Young Men’in tamamı erkek okullarından oluşan bir ağ oluşturan eski bir öğretmen ve müdür. Birçok kişi tarafından, uzun süredir ayrılmış, düşük performanslı okullara gönderilen Siyah ve Latin öğrenciler için sistemi daha adil hale getirmek için şehrin durma çabalarında parlak bir nokta olarak görülüyor.

Şansölye olarak Banks, pandeminin aksaklıklarını aşmak için çalışan bir okul sistemini devralacak. Meslektaşım Eliza Shapiro’ya ilk önceliklerinin şehrin en küçük çocukları için erken çocukluk eğitimi seçeneklerini genişletmek olduğunu söyledi; daha büyük öğrenciler için kariyer yollarının iyileştirilmesi; ve öğrencilerin travmalarıyla mücadele etmek. Ayrıca, Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun Ekim ayında aşamalı olarak bıraktığını açıkladığı üstün zekalı ve yetenekli sınıflara öğrencileri kabul edip etmemeye de karar vermesi gerekecek.

The New York Times ile yakın tarihli bir röportajda Bay Banks, “Çocuklarımızın çoğunun, özellikle de bu sistemde en çok mücadele eden Siyah ve kahverengi çocukların hayatlarını dönüştürmeye yardımcı olmak istiyorum” dedi. “İnsanların kendi adlarına cesur olmalarına ihtiyaçları var. Geniş kapsamlı değişiklikler yapmadan, “sadece kenar boşluklarında oynayacaksınız. ”

Banks, Joel Klein’ın 19 yıl önce göreve gelmesinden bu yana onu en güçlü okul rektörü yapabilecek ve işin “sistemi değiştirmenin zorlu işi hakkında” olduğu sonucuna vardığı işe çeşitli avantajlar getiriyor. ”

Banks’in Eagle ağını kurmadaki başarısının, birçoğu Eagle’ın gösterdiği liderlik ve fon yaratma becerisinden yoksun olan 1.600 okuldan oluşan bir sisteme nasıl dönüşeceği henüz belli değil. Ancak Banks, şehrin yeni gelen birini boğabilecek labirent eğitim bürokrasisine aşinadır. Ayrıca sadece seçilmiş yetkililerle değil, aynı zamanda bazılarının Eagle öğrencilerine akıl hocalığı yapması için görevlendirdiği iş dünyası ve hayırsever liderlerle de yakın bağları var.

Başka bir artı: Şansölye olarak harcayacak daha fazla parası olacak, bu, yakın zamanda yapılan bir devlet eğitim fonu anlaşmasının yanı sıra federal pandemi destek fonunun sonucu.

Ve belki de en önemlisi, manevra alanı olacak. Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun komisyon üyelerini yakından yönettiği biliniyor olsa da, Adams üst düzey danışmanlarının daha fazla hareket alanına sahip olacağının sinyallerini verdi.

Bankalar Eğitim Departmanındaki en iyi işleri şimdiden doldurmaya başladı. Michael Bloomberg belediye başkanıyken okulların baş işgücü stratejisti olan ve şu anda öğretmen eğitimi ve kalitesine odaklanan bir organizasyonu yöneten Daniel Weisberg, Banks’in ilk yardımcısı olarak görev yapacak. Banks ayrıca Eagle Academy Vakfı’nın baş işletme görevlisi Kenita Lloyd’u aile katılımından sorumlu rektör yardımcısı olarak işe aldı.

<saat/>

Hava durumu

Bulutlar gün boyunca arttıkça sıcaklıklar 40’ların altında. Akşam çoğunlukla bulutlu ve sıcaklıklar 30’ların ortalarına düşüyor.

alternatif yan park

24 Aralık’a (Noel Arifesi) kadar geçerlidir.

<saat/>

Etik kararları de Blasio gizli tutmak için savaştı

Kredi. . . The New York Times için Eric Thayer

Belediye Başkanı Bill de Blasio, Belediye Binası’ndaki yıllarının sonuna yaklaşırken ve vali için olası bir kampanya için zemin hazırlarken, fon toplamasıyla ilgili sorular ortaya çıkabilir.

2014 yılında şehirde projeleri devam eden iki gayrimenkul geliştiricisini arayarak kendi kurduğu kar amacı gütmeyen bir kuruluşa bağış yapmalarını istedi.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşuna yardım etme talebi, Bir New York Kampanyası, şehrin etik yasasını ve aynı zamanda şehirle bekleyen işleri olan kişilerden katkı isteme yasağını ihlal ediyor gibiydi. Aylar içinde, de Blasio, daha önce açıklanmayan bir mektupta, şehrin Çıkar Çatışmaları Kurulu tarafından bu tür taleplerde bulunmaya karşı resmen uyarıldı.

Ancak belediye başkanı, kentin şimdi yayınladığı belgelere göre potansiyel bağışçılarla iletişim kurmaya devam etti.

[De Blasio, Etik Uyarısını Gizli Tutmak İçin 2 Yıl Savaştı. İşte Neden. ]

De Blasio’nun bağışçılara erişiminin yeni ayrıntıları, şehrin Çıkar Çatışmaları Kurulu’nun belediye başkanına gönderdiği bir çift gizli mektupta yer aldı. Temmuz 2014 tarihli ilk mektup, belediye başkanının geliştiricilere yaptığı iki keşif çağrısıyla etik yasaları ihlal ettiğini söyledi. Eylül 2018’deki ikinci mektup, de Blasio’nun uygulamaya devam ettiğini ve onu azarladığını tespit etti.

De Blasio’nun 2018’deki fon toplama çabalarına atıfta bulunan ikinci mektupta, “İşleri yürütme kurumları önünde bekleyen veya beklemede olan firmalardan bu üç bağışı isteyerek, yalnızca kurulun tekrarlanan yazılı tavsiyesini göz ardı etmekle kalmadınız, aynı zamanda Kurulun tavsiyesinin kaçınmanıza yardımcı olmak istediği, size ve personelinize baskı ve uygunsuz erişim görünümü. ”

Mektuplar, eyalet Temyiz Mahkemesi’nin, The Times’ın mektupları elde etme çabalarına karşı çıkan belediye başkanının son hamlesini önce Bilgi Edinme Özgürlüğü talebini reddederek ve ardından The Times tarafından açılan bir davaya karşı çıkarak reddetmesinin ardından bu hafta yayınlandı. . Campaign for One New York, 2016 yılında 4 milyon dolardan fazla para topladıktan sonra kapatıldı.

<saat/>

En son New York haberleri

• Kim New York valisi olmak ister? İşte adayların listesi.

• Yetkililer, Long Island’daki Babylon Lisesi öğretmenlerinin uzun süredir cinsel tacizde bulundukları iddialarını araştırıyor.

• Bir adam tutuklandı ve Fox News merkezinin dışındaki bir Noel ağacını yakmakla suçlandı.
<saat/>

Mar-a-Lago’nun insan kaynakları direktörü, açık sözlü bir Epstein suçlayıcı hakkındaki tanıklığı doğruladı

Kredi. . . Laura Cavanaugh/Getty Images

Ghislaine Maxwell’in seks ticareti davasındaki jüri, Çarşamba günü dört savcılık tanığını dinledi. Maxwell’in yardımıyla Jeffrey Epstein tarafından cinsel tacize uğradıklarını söyleyen üç kadının, hükümetin başlıca tanıklarının ifadesini desteklemeye hizmet ettiler.

Çarşamba günkü ilk tanık, eski Başkan Donald J. Trump’ın Palm Beach’teki Mar-a-Lago tatil beldesinin insan kaynakları direktörü Janine Gill’di. Epstein’ı en açık sözlü suçlayanlardan biri olan ve şimdi Virginia Giuffre olarak adlandırılan Virginia Roberts, Maxwell ile ilk tanıştığını söylediği yer burası.

Giuffre kürsüye çıkmadı. Ancak eski bir Epstein çalışanı geçen hafta jüriye kendisinin ve Maxwell’in onunla Mar-a-Lago’da tanıştığını söyledi. Çarşamba günü sunulan kanıtlar, Giuffre’nin babasının karşılaşma sırasında tesiste çalıştığını gösterdi.

<saat/>

Okuduklarımız

• Harlem’deki Metropolitan Sanat Müzesi ve Stüdyo Müzesi, fotoğrafçı James Van Der Zee’nin arşivinin mülkiyetini paylaşacak.

• City Limits’in bildirdiğine göre, Bronx’taki bir apartmandaki kiracılar, beş yıl önce yaşanan bir trajedinin ardından daha güvenli konut için mücadeleye devam ediyor.

• Town & Country, aktris Greta Garbo’nun Manhattan’da yalnızlık aramak için Hollywood’dan nasıl ayrıldığını yazdı.
<saat/>

MetROPOLITAN günlüğü

Pizza tostu

Sevgili Günlük:

Ocak 2007’de şehirde kimseyi tanımadan Yukarı Batı Yakası’na taşındım. Kendimi çok yalnız hissettim.

İlk Cuma gecemde hava donuyordu ve yapacak hiçbir şeyim yoktu, bu yüzden Broadway’de bir aşağı bir yukarı dolaşarak, mağaza ve restoranların pencerelerine bakarak zaman öldürdüm.

Bir pizzacının yanından geçerken durup içeriye baktım. Belki 40’larında bir adam ve bir kadın, kağıt tabağı yağa bulayan 1 dolarlık dilimlerden biri için oturuyorlardı.

Oturduktan sonra tek kelime etmeden dilimlerini kaldırdılar ve onları şampanya kadehleri gibi alkışladılar.

Yapma şekillerinden bir geleneğe tanıklık ettiğimi anlayabiliyordum. Benim gibi yalnız değillerdi. Birbirlerine ve bir geleneğe, tekrar tekrar döndükleri ortak bir deneyime sahiptiler.

En azından soğuktan içeri bakarken hayal ettiğim buydu, gözlerimden yaşlar süzülüyordu. O zaman o kadar emindim ki, benimle pizza tost edecek birini asla bulamayacağım. New York en hareketli ve yine de yalnız bir yer olabilir.

Ama aynı zamanda bulunacak insanlarla dolu. Neredeyse 15 yıl sonra soğuk bir gecede kocamla biraz pizza aldım. Ve küçük pizzacının içine oturduğumuzda, dilimini benimkiyle neşelendirmesini sağladım.

— Lauren Passell

Agnes Lee tarafından resimlendirilmiştir.
2021’in en iyi Metropolitan Günlüğü girişi için oy verin, gönderimleri buraya gönder ve Metropolitan Günlüğünü buradan okuyun .

<saat/>

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. – J.B.

P. S. İşte bugünün Mini Bulmaca ve Yazım Arısı . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz .

Melissa Guerrero, Rick Martinez ve Olivia Parker, New York Today’e katkıda bulundu. ekibe adresinden ulaşabilirsiniz.
nytoday@nytimes. com .

.