Gerard Depardieu, yeni cinsel istismar iddialarını yalanladı

Felaket

New member
Yeni referanslar

Soruşturmada Mediapart, özellikle “2004 ile 2022 yılları arasında vizyona giren on bir film veya dizi setinde veya başka yerlerde aktör tarafından değişen şiddette uygunsuz cinsel jestlere veya ifadelere maruz kaldığını iddia eden kadınların on üç ifadesini ele alıyor.” , ama aynı zamanda birkaç tanığın hikayesi”. Soruşturma sitesine göre, bu kadınlardan üçü ifadesini onu soruşturan yargıçlara emanet etti, ancak hiçbiri onu resmi olarak suçlamak istemedi. “Bazıları – Mediapart yazıyor – vazgeçti, diğerleri bunu düşünmedi bile. Sebep mi? Bu Fransız sineması anıtı karşısında tanıklıklarının pek bir ağırlığı olmayacağı hissi. sinemada veya televizyonda” . Tanıklıklar arasında, Depardieu ile 2015 yılında ilk Fransız Netflix dizisi olan “Marsilya” setinde tanışan aktris Sarah Brooks’un tanıklığı da yer alıyor. Lolita yarı çıplak. Mediapart’a, tüm prodüksiyonla bir fotoğraf çekme zamanı geldiğinde, Depardieu’nun bir elini mini şortuna sokarak “kocaman, tuhaf bir nefes” verdiğini söyledi. Oyuncunun elini “ilk kez” tuttuğunu, ancak “iç çamaşırının içine” geri koyarak ve poposunu hissetmeye çalışarak ısrar ettiğini ekliyor. “Onu ikinci kez çıkardım ve yüksek sesle şöyle dedim: ‘İşte Gege’ (Depardieu) şortuma uzanıyor.” O noktada şöyle cevap verirdi: “Ne olmuş yani? Sinema dünyasına girmek istediğini sanıyordum?” “Herkes gülmeye başladı – aktris, gazeteci Marine Turchi’ye verdiği ifadede devam ediyor – Kendimi çok kötü hissediyordum: çok aşağılayıcıydı”.

Sessizlikle korunan yıldız

Diğer aktrislerden veya figüranlardan da benzer tanıklıklar geldi ve hepsi, oyuncu kadrosunun, yönetmenlerin veya çeşitli yapımların, sanki Depardieu Fransa’da dokunulmaz, bir tür kutsal canavarmış gibi, varsayılan kurbanlara çok az ilgi gösterdiğini söylemekte hemfikir. sessizlik duvarıyla korunan sinema. Yönetmen Fabien Onteniente hariç, oyuncuyu “Çim” setinde el yordamıyla el yordamıyla taciz eden çeşitli figüranlarla ilgili kınanacak davranışlardan fazlasını yapması için çağırdığını doğruladı. Fransız-Rus aktör (Vladimir Putin kendisine 2013’te fahri vatandaşlık verdi) avukatları aracılığıyla kendini güçlü bir şekilde savunuyor. Ve “suç niteliğindeki tüm suçlamaları resmen reddetmeye” geri dönüyor.